Hátránya
Ennek az a hátránya, különösen a sokat mozgó kisgyermekeknél, hogy a szerelék bármibe beleakadhat, a kanül kimozdul a helyéről és nem jut a szervezetbe inzulin. A folyamatos bőr alatti infúzió elvén működő pumpakezelésnél ez hamar veszélybe sodorhatja a beteget, hiszen nincs a bőr alatti szövetekben tartalék „depó”, mint a hagyományos fecskendős vagy penes kezelésnél.
Amerikai Diabétesz Társaság
Az Amerikai Diabétesz Társaság idei kongresszusán (San Francisco, június 6–10) bemutatták azt az ott már forgalomban lévő készüléket, amely kiküszöböli az infúziós szerelék használatát. A mintegy hosszában kettévágott tyúktojásnyi méretű és kagyló alakú szerkezet bárhol a bőrre ragasztható, és magában foglalja az inzulintartályt, az infúziós motort és az elektronikát, valamint az automata kanülbelövő készüléket. Infúziós szerelék nincs, az inzulin közvetlenül a felragasztott pumpa alatti bőr alá kerül. A bázis- és bólusadag beállítása (és a bólus beadása) távvezérléssel történik. A mintegy mobiltelefon méretű távirányító egyben vércukormérő készülék is. A pumpát fürdéskor sem kell levenni. Háromnaponként eltávolítandó és egy új készülékre cserélendő.
A gyártó számításai szerint – mivel maga az „eldobható készülék” ára csak töredéke a hagyományos pumpákénak és nincs szerelékköltség – négyéves távlatban a költségek hasonlóak, mint a hagyományos pumpáké.
Forrás: www.diabetesonline.hu