Ha már cukorbeteg vagy, olvasd el, mit tehetsz állapotod kezelésére: A kettes típusú cukorbetegség kezelése.
A H1n1 vakcina előállítása
A védőoltást még nem próbálták ki, ezért egyelőre nem alkalmazható embereken. A vakcinát nem hagyományosan, tojásban állították elő, hanem biotechnológiai úton, sejttenyészetben. A világ vakcinagyártásának ma még csak mintegy öt százaléka zajlik ezzel az eljárással, ám a jövőben minden bizonnyal emelkedik ez az arány.
A vakcina forgalmazása
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szakértői szerint engedélyezett, forgalomba hozható vakcina csak szeptember után lesz. Fadela Chaib, a WHO egyik szóvivője Genfben újságíróknak elmondta, hogy a világszervezet valamennyi minősített gyártónak rendelkezésére bocsátja az A(H1N1) influenzatörzset, hogy megkezdhessék a vakcina fejlesztését.
A vakcina gyors gyártása
A svájci cég - bejelentése szerint - az első 10 liter vakcinát laboratóriumi vizsgálatokra használja, lehetséges, hogy embereken is kipróbálják. "Gyorsasága mellett az is előnye a a sejtalapú gyártásnak, hogy a termelés ugrásszerűen növelhető, a berendezés alkalmas hetente több millió dózis oltóanyag előállítására" - áll a cég közleményében, hozzátéve, hogy az észak-karolinai Holly Springsben hamarosan felépítik második ilyen üzemüket is. Szakértők azonban úgy vélik, a következő néhány évben még a tojásban előállított, nem a sejtalapú vakcinák adják a világ ellátásának túlnyomó részét.
Hirdessen cukorbeteg portálunkon! Kedvező ár, nagy látogatottság! Tekintse meg médiaajánlatunkat itt
Forrás: hvg.hu