Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

1-es és 2-es típusú cukorbetegség, inzulin, vércukormérés, minden ami cukorbetegség. A gerinctorna 10 pozitív hatása. cukorbetegség

Diabetes Portál



A gerinctorna 10 pozitív hatása

50 felett szükség van rá, ezt mondják az orvosok is.  Segíthet, hogy ne fájjon a derekad. Legalább ennyit mozgás csak jót hozhat. Egyre többet hallani róla, biztosan nem árt... Ennél természetesen sokkal többről van szó, egy olyan komplex mozgásformáról, amely életünk számos területére változást hozhat. A gerinctorna az egész testre és ezen keresztül a lélekre is hat, befolyásolja mindennapjainkat, erősebbé, kitartóbbá és mozgékonyabbá tesz, így nyugodt szívvel kijelenthetjük, hogy napjaink jellemző életformáját élő városi polgárainak bizony egytől egyig szüksége lenne rá.

gerinctorna, gerinctorna hatása,

Egy jól felépített és megfelelően kivitelezett gerinctornának sokféle pozitív hatása van, némelyikre biztosan nem is gondolnál. Most azokat a kézzelfogható, könnyen tapasztalható eredményeket foglaljuk össze, melyeket kitartó munkával minden további nélkül játszva elérhetünk. Hangsúlyozom, hogy nagyon fontos a rendszeres testmozgás, egyik napról a másikra nem változik meg az állapotunk. Legalább hetente kétszer, ideális esetben minden másnap végig kell csinálni egy-egy teljes gyakorlatsort, ahhoz, hogy teljeskörű hatást érjünk el.

 
 

A gerinctorna jótékony hatásai:

 
 
1. Hátfájásunk enyhülése
 
A felborult izomegyensúly helyreállításával, a gyenge, összezsugorodott izmok megnyújtásával, az anyagcsere- és energiaellátás helyrebillentésével enyhíthetjük a népbetegségnek számító hátfájást. Ha mindehhez rendszeresen erősítünk is, a has- és hátizmok megmunkálásán keresztül már nagyon sokat tettünk azért, hogy hátfájásunknak, illetve a lumbális és nyaki gerincszakaszok deformitásából adódó egyéb panaszainknak búcsút inthessünk.
 
2. Helyes testtartás
 
A gerinctorna formálja alakunkat, megváltozik a testtartásunk az edzések hatására. Figyeljünk oda és alkalmazzuk az órán hallottakat mindennapjainkban is: húzzuk be a hasunkat, nyújtózzunk meg fejtetővel, a fejünk középpontja a csípők középpontja felett legyen, húzzuk le és hátra a lapockánkat, vállunkat…
 
Az egyik leggyakoribb tartáshiba az előretolt fej, előreeresztett vagy éppen a nagy koncentráció miatt felhúzott vállak és a kieresztett has. Szinte minden ülő munkát végző vagy tévét néző ember így ül, áll vagy akár a rossz szokásból adódóan így pihen. Tudatosan kell figyelni testtartásunkra, a pontos beállításra, a gerinc megnyújtására, a fej, a vállak és a nyak pontos helyének meghatározására és izmaink megfeszítésére. Kellő gyakorlással hamarosan eljuthattok odáig, hogy ezek már automatikusan menjenek.
 
3. Erősebb izomzat
 
A gyakorlatok nagy része jól megdolgoztatja az izomzatot. Néhány hét elteltével már észlelhetjük, hogy bizonyos izmaink, amelyekről eddig nem is tudtunk, mégis csak léteznek, nem tűntek el, sőt feszesebbek, keményebbek lettek. A kimunkált, erősebb izomzat, a nagyobb izomtömeg pedig egészségjavító hatású, minden életkorban javítja az életminőséget.
 
4. Rugalmasabb izomzat
 
Az órákon a nyújtásnak is nagy figyelmet szentelünk, melynek következtében az izmok egy kicsit megnyúlnak, rugalmasabbá válnak, így mozgásunk is megváltozik, kecsesebb lesz. Nem az a lényeg, hogy izmot építsünk, csak úgy, önmagáért, mint egy testépítő, hanem, hogy a tudatos izomépítéssel megerősödjünk, a nyújtásoknak köszönhetően izmaink  szálkássá, rugalmassá váljanak, és így elkerüljük a ránk leselkedő, rossz mozdulatokból adódó baleseteket.
 
5. Laposabb has
 
A kitolt has egyik oka nem a sok sör, hanem a gyenge hasizomzat, és ebből adódóan a rossz testtartás. Meg kell erősíteni a mélyhasizmokat, leadni néhány kilót és rendszeres hasizom-erősítő gyakorlatokat végezni. Fontos, hogy mindig ügyeljünk arra, hogy hasunkat behúzva tartsuk és kicsit megbillentsük a medencénket. Ha ez az alaptesttartás automatikussá válik, már rendkívül nagy lépést tettünk testünk általános kondíciójának javítása érdekében.
 
6. Hajlékonyabb test
 
Amint elkezdjük helyreállítani az izomegyensúlyt, a gyenge izmokat erősítjük, az összezsugorodott izomzatot vagy a nagy terhelésnek kitetteket pedig nyújtjuk, megnövekszik az ízületek mozgáspályája, magunkhoz képest lazábbak, rugalmasabbak leszünk. Ez pedig az ülő életmódhoz szokott, merev testünknek nagyon jót tesz, frissebbekké, mozgékonyabbá, fiatalosabbakká válunk.
 
7. Testtudatosság
 
A gyakorlatok úgy vannak felépítve, hogy egyre növeljék bennünk a testtudatosságot. Eleinte a legegyszerűbb gyakorlatra is nagyon kell koncentrálnunk, de később már élvezettel végezzük azokat a bizonyos összetett, akár tánchoz is hasonlítható gerinctorna gyakorlatokat. Mindez pedig segíti a test és lélek egyensúlyának megteremtését, a kecsesebb, harmonikusabb mozgás pedig egész személyiségünkre kihat, természetesen módon növelve az önbizalmunkat.
 
8. Egyensúly
 
Az egyensúly fejlesztése minden életkorban kifejezetten fontos, felnőtt, sőt idős korban is javítható, az élet minden területén hasznosítható.  Az egyensúly elvesztése nagy veszélyforrás, ezért is kap kiemelt szerepet ezen képességünk fejlesztése gerinctorna-óráinkon. Megfelelő egyensúly birtokában viszont akár a legváratlanabb, leglehetetlenebb helyzetben is meg tudjuk tartani magunkat, izmaink megfeszítésével meg tudjuk tartani gerincünket, törzsünket, és megelőzhetjük a sérüléseket.
 
9. Erőnlét
 
Mint minden sporttevékenység, a gerinctorna is növeli terhelhetőségünket, izomerőnket. Mivel nem egy hétköznapi tornaóráról van szó, olyan izmokat is megmozgatunk, melyekről már rég el is feledkeztünk, hogy vannak. Elsősorban az ún. középrész izmairól van szó, ezekről bővebben írtunk már egy korábbi cikkünkben. http://www.50felettfitten.hu/erositsunk-megelozeskeppen/
 
10. Energiabomba
 
A gerinctorna növeli energiaszintünket, javítja kedvünket. Ezt tanúsíthatja mindenki, aki kipróbálta. Nem fáradtságot, hanem megújult energia-szintet hoz a torna, amely elsősorban annak speciális jellegének köszönhető.

Forrás: www.50felettfitten.hu




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Kapcsolódó tartalmak:

További cikkek ebben a témában

Diabétesz szakszótár

Szulfanilurea-rezisztencia

A 2-es típusú cukorbetegek túlnyomó többsége csak néhány (maximum 10-15) évig reagál a... Tovább

Dohányfüst

A dohány, elsősorban a cigaretta elégése során keletkező, több mint 4000 egészségre káros... Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el? Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el?
Indulj el sikeresen dietetikusként! Tippek a pályakezdéshez, álláskereséshez,...
Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással? Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással?
Cukorbetegként a fogszuvasodás kezeletlenül súlyos szövődményeket okozhat, mint a...
 Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára
A cukorbetegséggel élők számára kiemelten fontos a rendszeres testmozgás, hiszen nemcsak a...
5 dolog, amire cukorbetegként fokozottan figyelned kell 5 dolog, amire cukorbetegként fokozottan figyelned kell
A cukorbetegség számos területen megváltoztatja az életünket és az egészségi...
Az őszi wellness jótékonysága – Miért kellene receptre felírni? Az őszi wellness jótékonysága – Miért kellene receptre felírni?
Fedezd fel, miért érdemes ősszel wellnessezni! A természet közelsége, a melegvizes fürdők...
Milyen fogimplantátumot válasszon 60 felett? Milyen fogimplantátumot válasszon 60 felett?
60 felett is van lehetőség tartós és esztétikus fogpótlásra. Tudja meg, milyen...
A cukorbetegség első jelei: miért fogyasztasz mérhetetlen mennyiségű vizet? A cukorbetegség első jelei: miért fogyasztasz mérhetetlen mennyiségű vizet?
A cukorbetegség korai jelei közé tartozik a szokatlanul nagy mennyiségű víz fogyasztása....
A cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődménye: a lábfekély A cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődménye: a lábfekély
A cukorbetegség súlyos szövődménye lehet a lábfekély, amely fertőzésekhez, és akár...
Ezért gyakoribb a fogvesztés a cukorbetegeknél Ezért gyakoribb a fogvesztés a cukorbetegeknél
A fogvesztés mindenképpen ijesztő lehetőség, azonban egyes betegségek, például a...
Vércukorcsökkentő pékáruk házilag: Ezt a lisztet használd kenyérsütéshez! Vércukorcsökkentő pékáruk házilag: Ezt a lisztet használd kenyérsütéshez!
Fedezd fel a vércukorbarát liszteket, amelyek segítenek egészséges házi pékáruk...
címkék: egészséges életmód