Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

A jó közérzet és lapos has titka

Diabetes Portál



A jó közérzet és lapos has titka

Ha nem híve a drasztikus fogyókúráknak, mégis szeretne karcsúbbnak tűnni, akkor érdemes figyelnie az emésztésére! Már kevés erőfeszítéssel is látványos eredményt érhet el.

A jó közérzet és lapos has titka
 
 
A magyar nők 71 százaléka állítja, hogy emésztési jellegű problémával küzd. Az ilyen panaszok közül az egyik leggyakoribb a puffadás, amely nemcsak rossz közérzetet okoz, hanem a has felfújódása miatt ilyenkor a nadrágok is előnytelenül feszülhetnek.
 
A puffadás azonban - a többi emésztési problémához hasonlóan - megfelelő étkezéssel könnyen kiiktatható, és máris könnyebbnek, fittebbnek és karcsúbbnak érezhetjük magunkat. Ha tehát ön is laposabb hasat szeretne a nyárra, fogadja meg alábbi tanácsainkat!
 

1. Megfigyelés

 
Vannak olyan élelmiszerek, melyek szinte mindenkinél puffadást okoznak - ilyen a bab, a hagyma vagy az élesztő - és olyanok, amelyek csak egyes embereknél váltanak ki ilyen reakciót. Figyelje meg, önnek mely ételek okoznak kellemetlen tüneteket, és ezeket próbálja meg kiiktatni az étrendjéből.
 
 

2. Rostok

 
Fontos, hogy kellő mennyiségű rostot juttassunk a szervezetünkbe: minden étkezéshez fogyasszunk zöldséget vagy gyümölcsöt, valamint a fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű lisztet tartalmazó péksüteményeket válasszunk.
 
 

3. Még több víz

 
Igyon naponta másfél, melegebb időben két liter szénsav- és cukormentes folyadékot. Az alkohol, a koffein és a szénsav egyaránt puffaszthatnak!
 

4. Joghurt

 
A probiotikus tejtermékekben lévő baktériumok pozitívan befolyásolják a bélflórát, megelőzik a székrekedést, így kedvezően hatnak az emésztésre. A legjobb, ha olyan probiotikus joghurtot választunk, melynek bizonyított az emésztőrendszerre kifejtett jótékony hatása.

 

5. Alapos rágás

 
Egyen lassan, kényelmes körülmények között és rágjon meg minden falatot alaposan, mielőtt lenyeli. A jól megrágott ételt a gyomor sokkal gyorsabban lesz képes megemészteni, a kényelmes étkezések alkalmával pedig kevesebb felfújódást okozó levegőt nyel a falatok mellé, mint amikor habzsol.
 

6. Kevés zsír

 
Kerülje a zsírban és olajban sütött ételeket, a túl zsíros falatokat, mert ezek az emésztési problémák mellett a túlsúlyért is felelősek lehetnek.
 
 

7. Fűszerek, mértékkel

 
Az ánizs, a bazsalikom, a kamilla, a koriander, a kömény, a menta, a kakukkfű mind kíméletes emésztésserkentők. Keverjen össze egy rész kamillát egy rész mentával és egy rész citromfűvel, főzzön belőle teát - ez a keverék nemcsak az anyagcserére van jó hatással, hanem a túlterhelt gyomrot is megnyugtatja.
 
 

8. Rendszeres mozgás

 
A mozgás elengedhetetlen a jó emésztéshez, ezért érdemes hetente három alkalommal legalább harmincpercnyi könnyű sportot beiktatni. Egy kiadós séta vagy kerékpározás bőven elég az emésztés javításához, de ha kardio-edzést is beiktatunk hetente legalább kétszer, az alakunkon is hamar észrevehetjük majd a változást!

Forrás: 50plusz.hu




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Diabétesz szakszótár

Incidencia

Valamely betegség előfordulási gyakoriságának mértéke. Tehát az új megbetegedés... Tovább

Glimepirid

 A szulfanilureák csoportjába tartozó hosszú hatástartamú vércukorszint csökkentö... Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Cukorbetegség és a fogak: így jelezhetnek a korai szakaszban Cukorbetegség és a fogak: így jelezhetnek a korai szakaszban
Sokan nem is sejtik, hogy a szájüregük árulkodhat az általános egészségi állapotukról....
Cukormentes étlap a szálloda éttermében - Egészségtudatos szolgáltatásokat, több vendég! Cukormentes étlap a szálloda éttermében - Egészségtudatos szolgáltatásokat, több vendég!
Kínálj cukormentes fogásokat a szállodai étteremben, vonzz több egészségtudatos vendéget...
Az ápolói munka legnagyobb kihívásai: ezzel néznek szembe nap-mint-nap az egészségügyben Az ápolói munka legnagyobb kihívásai: ezzel néznek szembe nap-mint-nap az egészségügyben
Az ápolói munka nap-mint-nap komoly fizikai és mentális kihívásokkal jár. Tudd meg, milyen...
5 gyakori hiba, amit egy friss cukorbeteg elkövet 5 gyakori hiba, amit egy friss cukorbeteg elkövet
A diagnózis után hirtelen rengeteg információ zúdul rád: mit ehetsz, mikor kell mérned a...
Hogyan mérjük meg a cukrunkat diszkréten étteremben? Hogyan mérjük meg a cukrunkat diszkréten étteremben?
Ha cukorbetegséggel élsz, a vércukorszint rendszeres ellenőrzése az életed része, akár...
Egyre több településen van bajban a háziorvosi rendelés: egyre kevesebb az orvos Egyre több településen van bajban a háziorvosi rendelés: egyre kevesebb az orvos
A háziorvosi ellátás hiánya egyre több településen okoz problémát Magyarországon. A...
Hogyan zajlik a sérv műtét és mire számítsunk? Hogyan zajlik a sérv műtét és mire számítsunk?
A sérv gyakran fájdalommal és mozgáskorlátozottsággal járó állapot, amely sokak életét...
Utazás cukorbetegként: hogyan készülj fel? Utazás cukorbetegként: hogyan készülj fel?
Cukorbetegként az utazás különös előkészületeket igényel, különösen, ha szállodában...
Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el? Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el?
Indulj el sikeresen dietetikusként! Tippek a pályakezdéshez, álláskereséshez,...
Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással? Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással?
Cukorbetegként a fogszuvasodás kezeletlenül súlyos szövődményeket okozhat, mint a...
címkék: