Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

Életmódváltás 7 lépésben, hogy jobban érezd magad!

Diabetes Portál


Szerző: Puskás Rékka


A változtatás 7 lépése

A többlet kilók veszélyeztetik nálad a 2-es típusú cukorbetegség kialakulását? Semmiképp ne ess kétségbe! Karcsúsíts, dobd le azokat a nem kívánt kilókat és térj vissza az egészségéhez a következő hasznos tippekkel!

Változtass az életmódodon!

A változtatás 7 lépése

4.lépés: Változtasd meg az étkezési szokásaidat!

 

Igazítsd úgy a hűtő, a kamra, a bevásárlólista tartalmát és adagméreteit, hogy azok igazodjanak a fogyókúrás tervéhez. Ez nem jelent radikális változtatást, inkább csak fokozatos változást. Például egyre több zöldséget raksz a kosaradba, kevesebbet rendelsz gyorskaját és desszert helyett inkább gyümölcsöt eszel. Törekedj táplálkozási szempontból kiegyensúlyozott, házilag elkészített ételek fogyasztására a hét legtöbb napján, méghozzá friss termékek, gabonafélék, hüvelyesek, teljes kiőrlésű kenyér, alacsony zsírtartalmú tejtermékek, tojás és némi sovány fehérje vagy halkonzerv felhasználásával. 

 

5.lépés: Mozgasd, hogy eltűnjön!

 

Legyél aktívabb már most! Tegyél egy sétát a nappaliban a reklámszünetek alatt. A mosást vidd el több kisebb adagban A-ból B-be. Szállj le a buszról hamarabb, és sétálj 1-2 megállót. Minden apróság, legyen az bármilyen kicsi is, számít a mérleg elmozdulásának. És törekedj arra, hogy minden nap legalább fél órára kijuss, az időjárástól függetlenül, mert a szabadban való aktív tevékenység bizonyítottan hangulatjavító hatású. Ahogy egyre magabiztosabb leszel és felveszed a tempót, a testmozgás javítja a szív- és érrendszeri egészségét - mondja John Felton testedzés-fiziológus. A legfontosabb az, hogy fokozatosan, biztonságosan építsd fel edzettséged, és hogy a mozgás a mindennapi rutinod része legyen. És ez elvezet a célig!

 

6.lépés: Kövesd nyomon a fejlődésedet!

 

Jegyezd fel a fogyás útját egy naplóba, egy olyan nyomkövető eszközön keresztül, mint a Fitbit, vagy egy olyan alkalmazással, mint a MyFitnessPal, ezt tanácsolja legalábbis az akkreditált gyakorló dietetikus, Sonia Middleton. Ezáltal nyomon követheted a fogyásod vagy hízásod, a táplálék felvételét, a testmozgási szokásaid és akár az érzéseid is. A karcsúsítás nemcsak segít elszámoltatni és őszintének lenni, hanem lendületet is adhat, ha kevésbé érzed magad motiváltnak. Feltétlenül oszd meg az eredményeid a háziorvosoddal, cukorbetegség oktatóddal vagy dietetikusoddal, hogy az ellátó csapat részletesebb képet kaphasson előrehaladásodról és az általános egészségi állapotodról.

 

7.lépés: Minden nézőpont kérdése!

 

A személyes cél elérése, függetlenül attól, hogy elérted-e súlycsökkentő utadnak a felét, elsajátítottál egy új egészséges receptet, amelyet a család szeret, vagy sikeresen teljesíted-e az első edzéssorozatot, mindig megünnepelendő dolog! Légy büszke a sikereidre és jutalmazd őket azzal, hogy valami olyat csinálsz, ami tetszik, legyen szó egy estéről a moziban vagy egy új top vásárlásáról. A másik oldalon fontos megjegyezni, hogy légy kedves akkor is magaddal szemben, ha visszaesésed volt, például felszedtél néhány plusz kilót. Tedd perspektívába ezeket a pillanatokat, emlékeztetve magad arra, milyen messzire jutottál és mennyire éri meg végigjárni ezt az utat. Ha azt tapasztalod, hogy küzdesz a pályára állítással, ne félj egy megbízható barátot, családtagot vagy a gondozási csapatot további motivációért vagy tanácsért hívni!




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Kapcsolódó tartalmak:

További cikkek ebben a témában

Diabétesz szakszótár

Fotokoaguláció

A reniopátia kezelésének fontos eszköze, amelynek során lézersugárral roncsolják el a... Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el? Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el?
Indulj el sikeresen dietetikusként! Tippek a pályakezdéshez, álláskereséshez,...
Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással? Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással?
Cukorbetegként a fogszuvasodás kezeletlenül súlyos szövődményeket okozhat, mint a...
 Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára
A cukorbetegséggel élők számára kiemelten fontos a rendszeres testmozgás, hiszen nemcsak a...
5 dolog, amire cukorbetegként fokozottan figyelned kell 5 dolog, amire cukorbetegként fokozottan figyelned kell
A cukorbetegség számos területen megváltoztatja az életünket és az egészségi...
Az őszi wellness jótékonysága – Miért kellene receptre felírni? Az őszi wellness jótékonysága – Miért kellene receptre felírni?
Fedezd fel, miért érdemes ősszel wellnessezni! A természet közelsége, a melegvizes fürdők...
Milyen fogimplantátumot válasszon 60 felett? Milyen fogimplantátumot válasszon 60 felett?
60 felett is van lehetőség tartós és esztétikus fogpótlásra. Tudja meg, milyen...
A cukorbetegség első jelei: miért fogyasztasz mérhetetlen mennyiségű vizet? A cukorbetegség első jelei: miért fogyasztasz mérhetetlen mennyiségű vizet?
A cukorbetegség korai jelei közé tartozik a szokatlanul nagy mennyiségű víz fogyasztása....
A cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődménye: a lábfekély A cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődménye: a lábfekély
A cukorbetegség súlyos szövődménye lehet a lábfekély, amely fertőzésekhez, és akár...
Ezért gyakoribb a fogvesztés a cukorbetegeknél Ezért gyakoribb a fogvesztés a cukorbetegeknél
A fogvesztés mindenképpen ijesztő lehetőség, azonban egyes betegségek, például a...
Vércukorcsökkentő pékáruk házilag: Ezt a lisztet használd kenyérsütéshez! Vércukorcsökkentő pékáruk házilag: Ezt a lisztet használd kenyérsütéshez!
Fedezd fel a vércukorbarát liszteket, amelyek segítenek egészséges házi pékáruk...
címkék: 1-es típusú cukorbetegség, 2-es típusú cukorbetegség, bulvár, színes hír, egészséges életmód