Ha már cukorbeteg vagy, olvasd el, mit tehetsz állapotod kezelésére: A kettes típusú cukorbetegség kezelése.
A táplálék hatása a szervezetre
Mondd meg mit eszel, megmondom ki vagy - ez a mondás egy francia, Epikürosz tanait követő filozófustól származik. Nap mint nap tapasztalhatod, hogy bizonyos ételek fogyasztása tényleg okosabbá, boldogabbá vagy stressztűrőbbé tesz. Ellenben az igénytelen és rendszertelen étkezés hosszú távon okozhat problémákat: fáradtabbá, dekoncentráltabbá, feszültebbé és nem ritkán mélabússá válsz tőle.
A táplálék energiatartalma
Több mint százmilliárd idegsejt végzi az agyban szakadatlanul a legnehezebb munkát: életben tart. Ahhoz, hogy a szürke állomány a legmagasabb teljesítményre legyen képes, sok energiára van szüksége Ám az csepet sem mindegy, honnan veszi fel ezt az energiát a szervezeted. Ha főleg a kereskedelemben kapható ételekre hagyatkozol, érdemes jobban megnézned a kosába kerülő élelmiszerek címkéit, mert gyakran dugig vannak cukorral, sóval és nemkívánatos adalékokkal.
A táplálék hatása az agyműködésre
Memóriádat, éberségedet, hangulatodat mind befolyásolod a táplálkozási szokásaiddal. Noha az intelligencia és az agyműködés összetett, és sok testi folyamatot is magába foglal, van néhány kulcsfontosságú tápanyag, melyek fokozzák az agyi tevékenységet. Úgy hiszed, hogy a húsnak, a krumplinak tiltó listán a helye, ha egészséges akarsz lenni? Tévedsz. Csak mindig mindent a megfelelőképpen kell elkészíteni és fogyasztani.
Egészséges táplálékok
Színes zöldségek
Már bizonyára rég elfelejtetted gyermekkorod rémálmait, ahogy a nagyi egy tál pucolt zöldséget próbál beléd tuszkolni. És már bizonyára imádod a friss, illatos répát rágcsálni. Tehát egyél narancssárga, sárga, piros és zöld színű zöldségeket is, mint például: spenót, mustár, brokkoli, répa. Svájci kutatók megfigyelték, hogy azoknak a nőknek jobb a memóriájuk és gyorsabb a reakció idejük, akik C-vitaminban és béta-karotinban gazdag zöldségeket ettek, míg azok, akik csak saláta leveleken éltek nem büszkélkedtek jó eredményekkel. A hozzáértők ugyanis úgy vélik, hogy a béta-karotinnak hála a felfogásunk gyorsul. Tehát ne csak a hétvégi húslevesbe főzz répát, hanem bátran harapj is bele!
Spenót
Popeye nem tévedett, amikor a voksát a spenót mellé tette le, mert hihetetlenül jót tesz az agynak. Amerikai kutatók arra következtetésre jutottak, ha mindennap eszünk spenótot, az segíthet abban, hogy még gyorsabban sajátítsunk el új ismereteket. Ez annak köszönhető, hogy ez a zöldség tele van antioxidánsokkal és még egy ok, amiért érdemes spenót főzeléket kanalazni: minimálisra csökkenti az agy károsodás kockázatát, megelőzi az olyan betegségek kialakulását is, mint az Alzheimer-, vagy a Parkinson-kór.
Ha az E vitaminban bővelkedő ételek zöld színe nincs ínyedre, nyugodtan fogyassz napraforgómagot, mandulát vagy olívabogyót, hogy meglegyen a mindennapra szükséges E vitamin adagod.
Burgonya
Az egyszerű krumpli kiváló táplálék az agy számára. A B6 vitaminban gazdag burgonya segít fenntartani az agy neurotranszmittereit, ami elősegíti, hogy gyors felfogású maradj, és rendszeres fogyasztásával a verbális képességeidet is fejlesztheted. De nem kell belőle sokat enni, kis mennyiség is csodákra képes.
Hal
Omega-3 zsírsavakat főként a tenger gyümölcseiben találhatsz. A lazac, az óriás laposhal, a fésűkagyló mind segítenek az idegesség, a düh csökkentésében, illetve az agysejtek regenerálódásában. Nem szereted a halat? Semmi gond, antioxidánsokat tartalmaznak a sötét színű zöldségek és gyümölcsök, valamint a zöldtea is.
Hirdessen cukorbeteg portálunkon! Kedvező ár, nagy látogatottság! Tekintse meg médiaajánlatunkat itt
Forrás: nana.hu