A só jótékony hatásai
A sóterápia jótékony hatásait, ahogy azt már említettem, legfőképpen a légúti megbetegedések idején élvezhetjük ki – ami a hideg idő beköszöntével éppen aktuális lehet.
A sima, hétköznapi – de annál bosszantóbb és kellemetlenebb – nátha és az influenza kezelésében kiváló szolgálatot tesz a sóterápia, sőt, a szénanátha és asztma tüneteinek enyhítésére is alkalmas.
A só tisztítja a tüdőd, a hörgőket, segíti a letapadt váladék kiürülését, és illóolajokkal kiegészítve csillapítja a köhögési ingert és kíméletesen szünteti meg az orrdugulást, mérsékli a nyálkahártya irritációját ezzel elősegítve a nyugodt pihenést, és a mihamarabbi gyógyulást.
Ezen kívül nyákoldó hatása miatta nagy segítségedre lehet az arc- és homloküreg-gyulladás kelezésében is.
iMED Therapy Aromaterápiás sópárna
Köszönhetően Dr. Lengyel Boglárka gyermekorvos találmányának, a sóbarlangok kellemes légkörét most otthonodban is megteremtheted! A szakmai körökben elismert gyermekorvos fejlesztette ki ugyanis cikkünk tárgyát: az aromaterápiás sópárnát.
A sópárna a gyermekek megbetegedéseinek, a nátha enyhítése céljából jött létre, de ugyanolyan hatékonysággal használhatják felnőttek is szükség esetén.
Mik az aromaterápiás sópárna jótékony hatásai?
Az aromaterápiás sópárna a sóterápia jótékony hatásait ötvözi, és lehetővé teszi hogy otthonunkban, alvás közben is élvezhessük.
Többféle felhasználási módja van:
Sópárnaként:
Rajta is aludhatsz, de a párnád mellé helyezve is kifejti hatását.
Aromaterápiás sópárnaként:
a csomag tartozéka egy speciális illóolaj keverék, mely 100%-os tisztaságú, extra minőségű illóolajokból áll. Az illióolajat a csomag részeként megvásárolt gyapjúszövetre cseppentve használhatjuk a párnával együtt, így fokozva a hatékonyságot.
Az aromaterápiás felhasználás során a só jótékony hatásait az illóolajok kellemes illatával és gyógyhatásával ötvözhetjük. Az illóolaj belégzésével a növények hatóanyagai az orrnyálkahártyán keresztül felszívódva segítik a gyógyulást, tisztítják a légutat, könnyítik a légzést, csökkentik a nyálkahártyán keletkezett gyulladásokat, és görcsoldó hatásukat is kifejtik.
Meleg sópárna:
Középfülgyulladásra, arcüreggyulladásra izom- és izületi fájdalmakra, valamint menstruációs görcsök enyhítésére használd a sópárnát melegítve! 50°C-os sütőben melegítsd fel, és helyezd a panaszos testrészre. Melegítés előtt a gyapjúbetétet távolítsuk el.
Hideg sópárna:
Ficamok, zúzódások, rándulások esetén a sópárnát mélyhűtőbe helyezve hűtsük le, és helyezzük a fájdalmas testrészre. A gyapjúbetét ez esetben is távolítsuk el.
Milyen illóolajat mellékelnek a párnához?
Az aromaterápiás sópárna csomagban érkezik, amely tartalmaz egy üvegcse illóolajat, és egy gyapjúbetét a párnához, melyre az illóolajat csepegtethetjük.
Az illóolaj orvosilag úgy lett összeállítva, hogy a sópárna jótékony hatásait erősítse, kiegészítse: tehát leginkább a nátha és a légúti betegségek kezelésére fejlesztették ki a keveréket.
Az illóolaj összetevői, gyógyhatásaik:
- kámfor: mentolos illatú illóolaj, mely könnyíti a légzést, valamint nyákoldó és fájdalomcsillapító hatása is van. Az orr dugulásának megszüntetését segíti.
- eukaliptusz: frissítő, hűsítő illata segíti a légzést, valamint fertőtlenítő hatásáról is ismert.
- citrom: fertőtlenítő és baktériumölő hatása miatt kiváló kiegészítője aromaterápiás sópárnánknak
- fenyőtömjén: nyugtató hatású, elősegíti az alvást és a lassú, nyugodt légzést
- mirha: fertőtlenítő és gyulladás gátló hatásáról ismerjük