Ennél az egérnél megfigyelték, hogy immunsejtek (leukociták egyik legnagyobb csoportja) vették körül, és elpusztították a ráksejteket. A megmaradó tumor „sejthulladékot” falósejtek bekebelezték és megemésztették.
A cigarettafüst elnyomja az immunrendszert
A rákkal szemben immunitást élvezô egereknél feltûnt a falósejtek és természetes ölôsejtek rendkívüli szerepe a betegség leküzdésében. A természetes ölôsejtekrôl (NK) több tanulmányban is kimutatták, hogy fontos szerepük van a szervezet tumorellenes védekezôképességének fenntartásában. Hiányuk a tumorok gyorsuló növekedéséhez vezethet. Új felfedezés, hogy a cigarettafüst elôsegíti a tüdôtumoráttétek képzôdését, miközben elnyomja a természetes ölôsejtek tumorellenes aktivitását. Ha a természetes ölôsejteket aktiválták, akkor a cigarettafüst áttétképzô hatása is megszûnt. Beigazolódott, hogy a cigarettafüst rákkeltô hatását – részben – az immunrendszer mûködésének elnyomása folytán fejti ki. A természetes ölôsejtek aktivitásának hiányát sok helyütt az áttétképzôdés fokozódásával hozták összefüggésbe.
A természetben található leghatékonyabb immunerôsítô gomba eredetû polysaccharidok képesek a természetes ölôsejtek aktiválására és az áttétképzôdések gátlására. A Patkónyelv kivonat fogyasztásával számos spontán tumorregressziót tapasztaltak, még végsô stádiumos betegek esetében is. A tumorsejtek képesek különbözô anyagok kibocsátásával a falósejtek rákellenes hatását elnyomni, sôt aktiválatlan falósejtek az áttétképzôdést is elôsegíthetik. Ezért rendkívül fontos rákbetegeknél a falósejtek aktiválása, hogy azok a szervezet segítségére siessenek a rákellenes küzdelemben.
A fent említett polysaccharidok képesek a falósejtek tumorellenes aktiválására is. A rákkal szemben ellenálló egér esetébôl pedig láthattuk, hogy az említett immunsejtek (természetes ölôsejtek és falósejtek) a leghatékonyabb tumorellenes fegyverré válhatnak, ha aktiválva vannak. Az említett polysaccharidok (pl. Patkónyelv) nem helyettesítik, hanem hatékonyan kiegészíthetik az onkológusok által javasolt kezeléseket (mûtét, kemoés sugárterápia). Dohányzóknál pedig csökkenthetik a tüdôrák kialakulásának valószínûségét, és általában erôsítik az immunrendszert.
Forrás: www.gyogyhir.hu