Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

Az ezüstzokni megelőzi a lábfej bőrrétegeinek szétválását

Diabetes Portál



Ezüstzokni cukorbeteg emberek lábvédelmére

A cukorbetegeknek mindig kell viselniük valamilyen zoknit vagy harisnyát a lábfejük védelme érdekében, és azért, hogy megelőzzék a lábfej bőrrétegeinek szétválását. Ebben a zokni az elsődleges érintkezési felület, amely közvetlen kontaktusban áll a lábfejjel.      

Ezüstzokni

 

 

Hirdessen cukorbeteg portálunkon! Kedvező ár, nagy látogatottság! Tekintse meg médiaajánlatunkat itt!

 

 

 

 

Fekélyek

 

A fekélyek és az amputációk okozzák a cukorbeteg emberek betegségeinek, rokkantságának és költségeinek java részét. Adatokkal alátámasztott tény, hogy az oktatás és a megfelelő lábápolás csökkentheti a lábfej fekélyek előfordulásának gyakoriságát a cukorbeteg emberek körében. Az elsődleges kockázati tényezők, melyek a cukorbeteg emberek lábfején fekélyek kialakulásához vezetnek, a nyomásnak kitett pontok, a rossz nedvességelvezetés és a hólyagokat okozó feltörések.

 

A kockázatok kezelése

 

A megfelelő zokni kiválasztása segíthet ezeknek a kockázatoknak a kezelésében azáltal, hogy hosszútávon elősegíti a cipő megfelelő illeszkedését, jól kezeli a nedvességszinteket, és a szükséges védelmet biztosítja a láb számára. A diabétesz tünete a rossz vérkeringés is, emiatt a lábfej nem tud kellőképpen gyógyulni. Azok a körülmények, melyek az egészséges, nem diabéteszes lábára számára csupán apró irritációt jelentenek, a cukorbetegek számára - ellenőrzés hiányában - komoly egészségi problémává növekedhetnek. A megfelelően készített zoknik számos kockázat ellen védelmet nyújtanak, növelik egy jó cipő előnyeit, és figyelmeztethetik viselőjét egy lehetséges, lábfejet érintő problémára.

 

Jellemzők:

 

A következő kulcsfontosságú jellemzők egyediek és kritikusak a diabéteszesek számára készített zokniknál:

  1. Fertőzés: A megfelelő diabéteszes zoknik állandó antibakteriális védelemmel kell rendelkezzenek. Az ezüst vírus, baktérium és gombaölő hatásának köszönhetően megakadályozza a lábfejen keletkezett sebek elfertőződését, aminek következtében elősegíti a sérülések, fekélyes sebek mielőbbi meggyógyulását.
  2. Nem megfelelő keringés: a korlátozott nyúlású zoknik a szoros gumírozás káros lehet, mert a lábfej rendszerint megduzzad az egész napos zokni és cipóviselés közben és megakadályozza a láb normális vérkeringését. Ezért nagyon fontos, hogy a cukorbetegek számára készült zokni ne tartalmazzon gumírozást. Az ezüst szál homogén elektromos teret hoz létre a láb körül, aminek következtében beindul a láb keringési rendszere.
  3. Ödéma (vagy elhízottság): Az alacsony nyomást kifejtő könnyen nyúló fonál, a gumírozás hiánya olyan mértékű tágulást tesz lehetővé, amely duzzadással vagy túlsúllyal küszködő betegeknek szükséges. A bokarész lazább kötéssel készül, így még nagyobb nyúlást tesz lehetővé ezen a kritikus területen. Az ezüstszál hatására beinduló keringés segíti az ödéma megszűnését.
  4. Anatómiai illeszkedés: A zokninak a lábfej természetes anatómiai alakjához való tökéletes idomulás alapvető fontosságú a sima, gyűrődésmentes illeszkedésben, amely kiküszöböli a szükségtelen nyomási pontokat.
  5. Feltörés: A sima nem, vaskos illeszkedés olyan érintkező felületet szolgál, amely megakadályozza a bőr és a cipő közötti dörzsölődést.

FONTOS!! Cukorbetegeknek csak azt az ezüstzoknit javasoljuk, amelynek elnevezésében és leírásában ki van hangsúlyozva , hogy guminélküli kivitelről van szó! A sima ezüstzokni, az extra, a sport és wellness kivitel tartalmaz gumírozást!




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Kapcsolódó tartalmak:

További cikkek ebben a témában

Diabétesz szakszótár

ORAC

(Oxygen Radical Absorbance Capacity = Oxigéngyök Abszorbciós /elnyelő/ Kapacitás) Az... Tovább

Mini salgó polc

Dexion kompatilbis, mini salgó polcok, amelyek erős acél lemezből készülnek a... Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Cukorbetegként mikor fordulj belgyógyászhoz? – Amit jó, ha tudsz Cukorbetegként mikor fordulj belgyógyászhoz? – Amit jó, ha tudsz
Mikor érdemes cukorbetegként belgyógyászhoz fordulni? Cikkünkben megmutatjuk, milyen...
Cukorbetegség és a fogak: így jelezhetnek a korai szakaszban Cukorbetegség és a fogak: így jelezhetnek a korai szakaszban
Sokan nem is sejtik, hogy a szájüregük árulkodhat az általános egészségi állapotukról....
Cukormentes étlap a szálloda éttermében - Egészségtudatos szolgáltatásokat, több vendég! Cukormentes étlap a szálloda éttermében - Egészségtudatos szolgáltatásokat, több vendég!
Kínálj cukormentes fogásokat a szállodai étteremben, vonzz több egészségtudatos vendéget...
Az ápolói munka legnagyobb kihívásai: ezzel néznek szembe nap-mint-nap az egészségügyben Az ápolói munka legnagyobb kihívásai: ezzel néznek szembe nap-mint-nap az egészségügyben
Az ápolói munka nap-mint-nap komoly fizikai és mentális kihívásokkal jár. Tudd meg, milyen...
5 gyakori hiba, amit egy friss cukorbeteg elkövet 5 gyakori hiba, amit egy friss cukorbeteg elkövet
A diagnózis után hirtelen rengeteg információ zúdul rád: mit ehetsz, mikor kell mérned a...
Hogyan mérjük meg a cukrunkat diszkréten étteremben? Hogyan mérjük meg a cukrunkat diszkréten étteremben?
Ha cukorbetegséggel élsz, a vércukorszint rendszeres ellenőrzése az életed része, akár...
Egyre több településen van bajban a háziorvosi rendelés: egyre kevesebb az orvos Egyre több településen van bajban a háziorvosi rendelés: egyre kevesebb az orvos
A háziorvosi ellátás hiánya egyre több településen okoz problémát Magyarországon. A...
Hogyan zajlik a sérv műtét és mire számítsunk? Hogyan zajlik a sérv műtét és mire számítsunk?
A sérv gyakran fájdalommal és mozgáskorlátozottsággal járó állapot, amely sokak életét...
Utazás cukorbetegként: hogyan készülj fel? Utazás cukorbetegként: hogyan készülj fel?
Cukorbetegként az utazás különös előkészületeket igényel, különösen, ha szállodában...
Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el? Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el?
Indulj el sikeresen dietetikusként! Tippek a pályakezdéshez, álláskereséshez,...
címkék: 1-es típusú cukorbetegség, 2-es típusú cukorbetegség, egészséges életmód, cukorbetegség megelőzése