Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

Cukorbetegen az irodában – veszélyek és kihívások

Diabetes Portál


Szerző: Fizetett megjelenés


Cukorbetegen az irodában – veszélyek és kihívások

Irodai munkakörnyezetben számos olyan veszéllyel és kihívással kell szembenéznünk cukorbetegként, melyek hatással lehetnek egészségi állapotunkra és a betegség kezelésére is. Elengedhetetlen, hogy tisztában legyünk ezekkel a veszélyekkel, és legyen számunkra alkalmazható megoldási lehetőségünk ezekre az esetekre.

Cukorbetegen az irodában

Inaktivitás és rendszertelenség

Az irodai munka általában hosszú, íróasztal mellett ülve töltött munkaórákat jelent. Cukorbetegként kiemelkedően fontos, hogy amennyire csak feladataink elvégzése mellett ez lehetséges, iktassunk be minél több mozgást egy-egy irodai munkanapba. A helytelen testtartás, tartós ülőmunka és mozgásszegény életmód súlyosbíthatja egészségi állapotunkat.

Az irodai munka során gyakran nincs lehetőségünk a szabályos étkezési idők tartására sem, ami a vércukorszint instabilitását okozhatja. Különösen veszélyes állapot cukorbetegek esetében a vércukorszint hirtelen leesése, ezért kiemelten fontos, hogy megtervezzük étkezéseinket, és mindig tartsunk magunknál olyan ételeket, amik segítenek a vércukorszint ingadozásának elkerülésében, sürgősségi esetben a vércukorszint emelésében. Azonban ha úgy érezzük, munkahelyünkön nem tudunk kellő figyelmet fordítani cukorbetegségünk megfelelő kezelésére, ne habozzunk váltani, mérjük fel időben lakóhelyünk – például Miskolc – környékén a számunka megfelelő álláslehetőségeket.

 

Munkakörök – ideális vagy kerülendő?

Cukorbetegként számos munkakör elérhető lehet számunkra, amelyek megfelelhetnek egészségügyi és életmódbeli szükségleteinknek. A számunkra ideális munkakör meghatározása során érdemes figyelembe vennünk cukorbetegségünk típusát, súlyosságát és kezelési igényeit. Fontos, hogy olyan pozíciót válasszunk magunknak, ahol megoldható számunkra a rendszeres étkezés és napi aktivitásunk növelése. Cukorbetegként valószínűleg kiemelten fontos terület számunkra az egészséges életmód és étrend, ezért gondolkozhatunk olyan munkakörökben is, ahol nemcsak kamatoztatni, hanem bővíteni is tudjuk ezirányú ismereteinket és tapasztalatainkat. Ilyen munkakör lehet a dietetikus, az egészségügyi tanácsadó, egészségügyi oktató is, de szakértői terapeutaként akár a cukorbetegséggel kapcsolatos érzelmi és mentális kihívások kezelésében is segíthetünk másoknak saját tapasztalatainkkal.

Kerüljük azonban a stresszel, rendszertelen életmóddal járó munkaköröket, ezek hosszú távon nemhogy nem fognak hozzájárulni egészségi állapotunk fenntartásához, hanem annak romlását is eredményezhetik. Nem ideálisak azok a munkakörök sem, ahol magas szintű koncentrációra és gyors reakcióképességre van szükség, hiszen a vércukorszint-ingadozások önhibánkon kívül is kedvezőtlenül befolyásolhatják ezeket a képességeket. Ha olyan munkahelyet szeretnénk, ahol megfelelő figyelmet tudunk fordítani egészségi állapotunkra, folyamatosan tájékozódjunk a környezetünkben elérhető lehetőségekről. A Profession oldalán akár egyes városokra, például Nyíregyházára szűrve is tudunk böngészni az állások között.

 

Odafigyelés és tudatos tervezés

Alapvető odafigyeléssel, egészséges életmóddal cukorbetegként is képesek lehetünk arra, hogy minimalizáljuk a munka közben felmerülő esetleges veszélyeket. Legyünk tisztában állapotunkkal, hiszen a cukorbetegség minden egyes esete egyedi. Dolgozzunk bármilyen munkakörben, a sikeres munkavégzéshez elengedhetetlen az orvosunkkal és egyéb egészségügyi szakemberekkel való folyamatos együttműködés és konzultáció.




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Diabétesz szakszótár

Anémia

Vérszegénység, azaz a vörösvértest szám csökkenése, amely rontja a szövetek... Tovább

Analóg inzulinok

Néhány helyen megváltoztatott aminósav sorrendű vagy az inzulinmolekulához kapcsolt... Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el? Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el?
Indulj el sikeresen dietetikusként! Tippek a pályakezdéshez, álláskereséshez,...
Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással? Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással?
Cukorbetegként a fogszuvasodás kezeletlenül súlyos szövődményeket okozhat, mint a...
 Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára
A cukorbetegséggel élők számára kiemelten fontos a rendszeres testmozgás, hiszen nemcsak a...
5 dolog, amire cukorbetegként fokozottan figyelned kell 5 dolog, amire cukorbetegként fokozottan figyelned kell
A cukorbetegség számos területen megváltoztatja az életünket és az egészségi...
Az őszi wellness jótékonysága – Miért kellene receptre felírni? Az őszi wellness jótékonysága – Miért kellene receptre felírni?
Fedezd fel, miért érdemes ősszel wellnessezni! A természet közelsége, a melegvizes fürdők...
Milyen fogimplantátumot válasszon 60 felett? Milyen fogimplantátumot válasszon 60 felett?
60 felett is van lehetőség tartós és esztétikus fogpótlásra. Tudja meg, milyen...
A cukorbetegség első jelei: miért fogyasztasz mérhetetlen mennyiségű vizet? A cukorbetegség első jelei: miért fogyasztasz mérhetetlen mennyiségű vizet?
A cukorbetegség korai jelei közé tartozik a szokatlanul nagy mennyiségű víz fogyasztása....
A cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődménye: a lábfekély A cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődménye: a lábfekély
A cukorbetegség súlyos szövődménye lehet a lábfekély, amely fertőzésekhez, és akár...
Ezért gyakoribb a fogvesztés a cukorbetegeknél Ezért gyakoribb a fogvesztés a cukorbetegeknél
A fogvesztés mindenképpen ijesztő lehetőség, azonban egyes betegségek, például a...
Vércukorcsökkentő pékáruk házilag: Ezt a lisztet használd kenyérsütéshez! Vércukorcsökkentő pékáruk házilag: Ezt a lisztet használd kenyérsütéshez!
Fedezd fel a vércukorbarát liszteket, amelyek segítenek egészséges házi pékáruk...
címkék: