Az éhség, és a jóllakottság kellemes érzése összetett szabályozási folyamaton keresztül valósul meg testünkben. A jóllakottság érzéséhez nagyban hozzájárulnak a rostban gazdag táplálékok, olyan módon, hogy ezt a szabályozási folyamatot igencsak felgyorsítják.
Cukorbetegként azonban biztosan te is találkoztál már azzal a problémával, hogy egyes táplálékok nem csökkentik tartósan az éhségérzeted, így evés után nem sokkal újra a hűtőajtóban álldogálva nézelődsz, hogy mit lehetne még enni. A diabétesz egyik kellemetlen mellékhatása ez, és ebből fakad az elhízás is, amelyet szintén minden hasonló cipőben járó ember szeretne megelőzni, vagy kezelni.
Ahhoz, hogy csökkentsd az étel utáni vágyad – főként most, az ünnepi időszakban amikor a kísértés még erősebb mint máskor – nem kell elzárnod magad a hűtőajtótól, elég egyszerűen megismerned a természet jótékony hatásait, és alkalmazni azokat.
Rostokat tartalmazó étrend-kiegészítők az éhségérzet csökkentéséért
Az étvágycsökkentő étrend-kiegészítők egyik legnagyobb csoportja magas rosttartalmuk segítségével csökkentik az étel utáni vágyat. Az ilyen étrend-kiegészítők általában útifűmaghéjat, vagy ördögnyelv kivonatot tartalmaznak. Fontos azonban, hogy az ilyen termékek fogyasztása mellett a folyadékbevitelt növelnünk kell!
Ezek hatása a gyomorban és a belekben érvényesül leginkább.
Ördögnyelv kivonat
Az ördögnyelv magas glükomannán tartalmú, gumós évelő növény. A glükomannán a gyomorba kerülve teltségérzetet okoz, lassítja a glükóz felszívódását és serkenti a bélmozgást. Hozzájárul a fogyókúrás diéta eredményességéhez.
Az ördögnyelv kivonat jótékony hatásairól, és az étrend-kiegészítőről bővebb információkat tudhatsz meg IDE kattintva.
Útifű maghéj kivonat
Az útifűmaghéjat a kereklevelű útifűből (Plantago ovata) készítik. Az érett magvak héját megőrlik és gyógyhatású készítményként hozzák forgalomba. Maghéjának jellemző tulajdonsága, hogy nagyméretű, vékony falú sejtjei nagy mennyiségű víz tárolására alkalmasak, ez a növény életében a csírázás folyamatában kap szerepet. Az emberek életében pedig a bélben fejti ki gyógyító hatását.
A nagy nyálkatartalmú sejtek folyadék hatására megduzzadnak, és fokozzák a bélperisztaltikát, a mérgező anyagokat megkötik, illetve védő nyálkaréteget képeznek a belekben. A nyálka az emberi szervezetben nem szívódik fel.