Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

Hogyan válaszd ki a legjobb fogkefét? Tedd ragyogóvá a fogaid a tökéletes fogkefe kiválasztásával, tippek fogkefe választáshoz, trükkök a fogkefe kiválasztásához

Diabetes Portál



Hogyan válaszd ki a legjobb fogkefét?

Egyszerűen csak a legolcsóbbat kell leemelni a polcról- gondolná a laikus vásárló, de aki kicsit is belegondol, hogy milyen jelentősége van ennek a döntésnek, az biztosan többet áll a polcok előtt, a fogkefés dobozok hátulját böngészve. Az, hogy milyen fogkefét választunk, hogyan mossuk a fogainkat, alapvetően meghatározza, hogy mennyire lesznek azok egészségesek, ez pedig nagyon fontos dolog, nemcsak esztétikai, hanem étkezési szempontokból is.

Melyik a legjobb fogkefe?

Miért fontos a megfelelő fogkefe kiválasztása?

A minőségi fogkefe a jó napi fogápolási rutin alapja. A megfelelő fogkefe használata hozzájárul a legteljesebb fogászati ellátáshoz, és hosszú távon megőrzi nemcsak a fogaink, hanem az ínyünk egészségét is. Nem minden fogkefe egyforma, ezt biztosan te is észrevetted már, és ez azért is van, mert az emberek igényei is mások. Más jó a te fogazatodnak, és más az enyémnek, szerencsére van miből válogatni! Mindenkinek megvan a saját fogászati higiéniájának fókuszpontja, és a használt fogkefének meg kell felelnie az adott szükségleteknek. Hogy neked mi a jó, azt te nem feltétlenül tudhatod, hiszen nem vagy szakember, de egy fogorvos segíthet, itt egy jó dentálhigiénia Budapesten, ahol egy alapos vizsgálat után személyre szabott tanácsokat adnak majd neked. Általánosságban elmondható azonban, hogy puha sörtéjű fogkefét használj a gyengédebb tisztítás, esetleges fogproblémák elkerülése érdekében.

 

Mire figyelj a fogkefe kiválasztásánál?

A fogkefe dobozán a nagy betűket olvasgatva is lehetnek eltérések, soft, medium, és hasonló feliratok vannak rajtuk. Mit jelentenek ezek, és mikre kell figyelni, amikor a különböző fogkeféket forgatjuk a boltban? Mutatjuk mely jellemzőket kell figyelned!

 

A fogkefe sörtéi: puha, közepes és kemény

Háromféle sörte létezik: puha, közepes és kemény. A puha és közepes közötti választás gyakran személyes preferenciákon alapul. A szájápoló szakemberek puha sörték használatát javasolják a fogak és az íny gyengéd ápolására. Másrészt a kemény sörték károsíthatják az ínyszövetet és a zománcot, bár sokan azt gondolják, hogy ezzel lehet igazán mélyen tisztítani, ez nem így van. Néhány ínyérzékeny ember számára előnyös az extra puha sörték, amelyek gyengédebbek az ínyhez, és ideálisak az érzékeny fogak számára is.

 

Fogkefe fejének mérete

A fogkefe fejének méretének lehetővé kell tennie, hogy fogmosás közben elérje az összes fogat. . A fogkefe fej mérete szintén befolyásolja a kezelhetőséget és a manőverezhetőséget, lehetővé téve a jobb elhelyezést és a fogmosás közbeni irányíthatóságot. A hosszúkás fogkefe fej praktikusabb lehet, jobb hozzáférhetőséget biztosít, mint a tömzsik. Amikor fogkefét választasz, tedd őket egymás mellé és hasonlítsd össze a fejeiket!

 

Sörte típus

A sörte típusa, vagy a lekerekített és vékony (elkeskenyedő) hegyek közötti különbség szintén fontos szerepet játszhat a fogkefe kiválasztásában. Az extra vékony sörték speciális módon vannak vágva, és a vége felé elvékonyodnak, hogy mélyebbre nyúljanak a fogak között és az íny alatt, és kiváló tisztítást biztosítanak.

 

A nagy fogkefe dilemma: Kézi vs elektromos fogkefe

Sokan úgy gondolják, hogy az elektromos fogkefék hatékonyabban távolítják el a lepedéket. A valóságban mind a kézi, mind az elektromos fogkefék hatékonyak, amennyiben megfelelő a fogmosási technika, így ez a kérdés leginkább az egyéni preferenciák alapján dől el. Ezen túlmenően az érzékeny fogakkal rendelkezők (vagy azok, akik túl keményen mosnak fogat, például, akik stresszesek vagy sietnek) előnyösek lehetnek a speciális elektromos fogkefe módokból, amelyek kisebb nyomást gyakorolnak a fogakra, vagy amelyek vizuálisan mutatják, mekkora nyomást gyakorolnak rá.

 

Milyen gyakran kell új fogkefét venni?

Ez is fontos kérdés! Nem elég egy jó fogkefét venni, néha le is kell azt cserélni. Milyen gyakran? Körülbelül háromhavonta cseréld ki a fogkefét, vagy korábban, amennyiben úgy érzed, a sörték elhasználódtak, vagy kopottak.




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Kapcsolódó tartalmak:

További cikkek ebben a témában

Diabétesz szakszótár

Bulémia

Mély lelki válságban előforduló, kórosan fokozott étvágy, amely csupán táplálkozással... Tovább

Humán inzulinok

Géntechnikával előállított, az emberi inzulinnal azonos molekulaszerkezetű és hatású... Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el? Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el?
Indulj el sikeresen dietetikusként! Tippek a pályakezdéshez, álláskereséshez,...
Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással? Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással?
Cukorbetegként a fogszuvasodás kezeletlenül súlyos szövődményeket okozhat, mint a...
 Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára
A cukorbetegséggel élők számára kiemelten fontos a rendszeres testmozgás, hiszen nemcsak a...
5 dolog, amire cukorbetegként fokozottan figyelned kell 5 dolog, amire cukorbetegként fokozottan figyelned kell
A cukorbetegség számos területen megváltoztatja az életünket és az egészségi...
Az őszi wellness jótékonysága – Miért kellene receptre felírni? Az őszi wellness jótékonysága – Miért kellene receptre felírni?
Fedezd fel, miért érdemes ősszel wellnessezni! A természet közelsége, a melegvizes fürdők...
Milyen fogimplantátumot válasszon 60 felett? Milyen fogimplantátumot válasszon 60 felett?
60 felett is van lehetőség tartós és esztétikus fogpótlásra. Tudja meg, milyen...
A cukorbetegség első jelei: miért fogyasztasz mérhetetlen mennyiségű vizet? A cukorbetegség első jelei: miért fogyasztasz mérhetetlen mennyiségű vizet?
A cukorbetegség korai jelei közé tartozik a szokatlanul nagy mennyiségű víz fogyasztása....
A cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődménye: a lábfekély A cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődménye: a lábfekély
A cukorbetegség súlyos szövődménye lehet a lábfekély, amely fertőzésekhez, és akár...
Ezért gyakoribb a fogvesztés a cukorbetegeknél Ezért gyakoribb a fogvesztés a cukorbetegeknél
A fogvesztés mindenképpen ijesztő lehetőség, azonban egyes betegségek, például a...
Vércukorcsökkentő pékáruk házilag: Ezt a lisztet használd kenyérsütéshez! Vércukorcsökkentő pékáruk házilag: Ezt a lisztet használd kenyérsütéshez!
Fedezd fel a vércukorbarát liszteket, amelyek segítenek egészséges házi pékáruk...
címkék: bulvár, színes hír