Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

Fogyás tipp módszerek a

Diabetes Portál



Fogyás módszerek a "Nagy Fogyás" TV műsorból

  Reggelizz, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár és vacsorázz, mint egy koldus! Próbálj kialakítani egy napi ötszöri étkezésen alapuló rendszert! A napi öt étkezés: reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna és vacsora.

A nagy fogyás TV műsor

 

 

 

Ha már cukorbeteg vagy, olvass bele, milyen lehetőségek léteznek a 2-es típusú cukorbetegség kezelésére: "A 2-es típusú cukorbetegség kezelése"

 

 

Fogyás és az étkezés

 

Reggelire jöhetnek a teljes kiőrlésű gabonából készült pékáruk, tej, zsírszegény margarin, sovány felvágott vagy sajt és zöldség. Müzli 1,5%-os tejjel vagy joghurttal. Tojás keményre vagy lágyra főzve, rántottának. Egyszerre lehetőleg maximum 3 db-ból. Ha ezt kevésnek tartod, akkor érdemesebb inkább zöldségekkel kiegészíteni, így kissé lecsósabbá (paradicsommal és paprikával), zöldségesebbé (pl. gombával, paprikával) vagy parasztosabbá (burgonyával és kevés kolbásszal) formálhatod.

 

A fogyasztó ebéd

 

A tízórai és az uzsonna álljon zöldségből, gyümölcsből, illetve cukormentes, alacsony zsírtartalmú tejtermékekből. Zöldségből és gyümölcsből a napi mennyiség 500-600 gramm, két részre osztva! Készíthetsz magadnak házi gyümölcsjoghurtot. A recept egyszerű: keverd össze a natúr joghurtot tetszőleges gyümölccsel, folyékony édesítőszerrel és zabpehellyel vagy zabkorpával. Hagyd állni legalább fél órát a hűtőben, hogy összeérjenek az ízek, és a pelyhek kicsit megduzzadjanak. Próbálj főként magas rosttartalmú és alacsony zsírtartalmú ételeket fogyasztani ebédre és vacsorára.

Ebédnél részesítsd előnyben a főzelékféléket, a zöldség alapú köreteket, rakott és töltött zöldségeket, salátákat, barna rizst, barna vagy durum tésztát. Ezeknek lassabb a felszívódása, így kevésbé leszel éhes, miután megetted. Fontos a mennyiség, 1-1 köret 25-30 dkg. A hús 10-12 dkg. A húsok és halak közül fontos, hogy alacsony zsírtartalmút válassz és azt, minél kevesebb olajjal és bundával (liszt, búzadara) készítsd el. Készítsd a húsokat sütőzacskóban, alufóliában sütve, teflonban, párolva, grillezve, kerámia vagy jénai edényben. Az olaj adagolásának féken tartására használj olajszórót. Így kevesebb olajat nagyobb felszínen tudsz eloszlatni. A leves nagyon jól segíthet a fogyókúrában, ugyanis nagyon jól telít, és általában kevés kalóriát tartalmaz (ez alapanyagtól függ). 1 adag leves 3-4 dl között van. Lehetőleg ne gazdag tésztabetéttel fogyaszd, mert akkor nem spórolunk meg kalóriákat.

 

Fogyókúrás vacsora

 

A vacsoránál, ha meleg ételről van szó, akkor az ebédben leírtak érvényesülnek, ha hideg, akkor a reggeli szabályait alkalmazd.

 

A mozgásra vonatkozóan...

 

Célszerű reggelente mozogni. Legalább 20 perc minden nap, vagy 1 óra. Fontos, hogy kardió és erősítő mozgásokat vegyesen végezz, mert így alakul a legjobban a fogyás. Nagyon jók az edzőtermi gépes gyakorlatok az izomerősítésre, de a kardió mozgást sem szabad kihagyni, ami lehet bicikli, futás, sífutógépezés, szóval minden, ami a pulzusszámot az ideális tartományban tudja tartani.

A sportorvostan a maximális leterhelés alatt az egyéni maximális pulzus elérését érti. Az elérhető legnagyobb pulzusszám az életkortól függ. A maximális pulzus általában az életkorral csökken. A percenkénti legnagyobb pulzusszám 220 mínusz az életkor alapján számítható ki. Ez az érték körülbelül 10-esl felfele és lefele is eltérhet.

A szív a keringési rendszer személyes teljesítőképességének megbecslésében még az alábbi szabályok is segítenek:

- leterheléskor az előzetesen megadni kívánt érték férfiaknál testsúly kilogrammonként 3 Watt, nőknél 2,5 Watt.
- a 30. életévtől kezdve a teljesítőképesség csökken: a férfiaknál évenként kb. 1 %-al, nőknél évente kb. 0,8%-al. Ezt tekintetbe kell venni a számításoknál.

Forrás: A Nagy Fogyás TV műsor




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Kapcsolódó tartalmak:

További cikkek ebben a témában

Diabétesz szakszótár

Biotin

A biotin a B-vitaminok közé tartozik. Tréfásan „H-vitaminként” is nevezik a hajra, bőrre... Tovább

Bronchitisz

A hörgők, illetve a hörgők nyálkahártyájának gyulladása. A heveny bronchitisz baktérium... Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Cukorbetegként mikor fordulj belgyógyászhoz? – Amit jó, ha tudsz Cukorbetegként mikor fordulj belgyógyászhoz? – Amit jó, ha tudsz
Mikor érdemes cukorbetegként belgyógyászhoz fordulni? Cikkünkben megmutatjuk, milyen...
Cukorbetegség és a fogak: így jelezhetnek a korai szakaszban Cukorbetegség és a fogak: így jelezhetnek a korai szakaszban
Sokan nem is sejtik, hogy a szájüregük árulkodhat az általános egészségi állapotukról....
Cukormentes étlap a szálloda éttermében - Egészségtudatos szolgáltatásokat, több vendég! Cukormentes étlap a szálloda éttermében - Egészségtudatos szolgáltatásokat, több vendég!
Kínálj cukormentes fogásokat a szállodai étteremben, vonzz több egészségtudatos vendéget...
Az ápolói munka legnagyobb kihívásai: ezzel néznek szembe nap-mint-nap az egészségügyben Az ápolói munka legnagyobb kihívásai: ezzel néznek szembe nap-mint-nap az egészségügyben
Az ápolói munka nap-mint-nap komoly fizikai és mentális kihívásokkal jár. Tudd meg, milyen...
5 gyakori hiba, amit egy friss cukorbeteg elkövet 5 gyakori hiba, amit egy friss cukorbeteg elkövet
A diagnózis után hirtelen rengeteg információ zúdul rád: mit ehetsz, mikor kell mérned a...
Hogyan mérjük meg a cukrunkat diszkréten étteremben? Hogyan mérjük meg a cukrunkat diszkréten étteremben?
Ha cukorbetegséggel élsz, a vércukorszint rendszeres ellenőrzése az életed része, akár...
Egyre több településen van bajban a háziorvosi rendelés: egyre kevesebb az orvos Egyre több településen van bajban a háziorvosi rendelés: egyre kevesebb az orvos
A háziorvosi ellátás hiánya egyre több településen okoz problémát Magyarországon. A...
Hogyan zajlik a sérv műtét és mire számítsunk? Hogyan zajlik a sérv műtét és mire számítsunk?
A sérv gyakran fájdalommal és mozgáskorlátozottsággal járó állapot, amely sokak életét...
Utazás cukorbetegként: hogyan készülj fel? Utazás cukorbetegként: hogyan készülj fel?
Cukorbetegként az utazás különös előkészületeket igényel, különösen, ha szállodában...
Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el? Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el?
Indulj el sikeresen dietetikusként! Tippek a pályakezdéshez, álláskereséshez,...
címkék: étkezés, diéta, bulvár, színes hír