Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

Mit jelent az, hogy GMO-mentes élelmiszer? Elmondjuk és megmutatjuk a GMO-mentes ételek előnyeit és a GMO negatív hatásait a szervezetünkre!

Diabetes Portál


Szerző: NA


Mi az, hogy GMO-mentes élelmiszer és mik az előnyei?

Az elmúlt néhány évtizedben elért hatalmas technológiai fejlődés ellenére úgy tűnik, lemaradásban vagyunk táplálkozás és általános egészségi állapot tekintetében. Legyengültünk, hajlamosabbak vagyunk a betegségekre, ami részben az életmódbeli tényezőknek is köszönhető. A mozgásszegény életmód, a mikrotápanyagoktól megfosztott gyorsételek és a génmódosított növények fogyasztásával, valamint az antibiotikumokra való túlzott függőséggel együtt elhízás járványhoz, az ételallergiák számának növekedéséhez és ellenállóbb vírustörzsekhez vezetett. Szerencsére rengeteg lehetőség áll az egészségesebb táplálkozásra áttérni vágyók rendelkezésére, például a GMO-mentes ételek fogyasztása.

GMO-mentes élelmiszer előnyei

Mi az a GMO?

Azokat a növényeket vagy állatokat, amelyek szerkezeti DNS-ét géntechnológiával megváltoztatták, géntechnológiával módosított szervezeteknek vagy GMO-knak nevezzük. Ezen túlmenően, az egyéni mérnöki tevékenység átviheti az egyes géneket egyik fajból a másikba, amelyet gyakran géntechnológiának neveznek.
A génmódosítást különféle kereskedelmi és ipari célokra alkalmazzák, leginkább az élelmiszeriparban, beleértve a betegségekkel szembeni ellenálló képességet, a jobb táplálkozást, a mezőgazdasági termelés növelését és bizonyos kívánt tulajdonságok létrehozását a fajban. 
A GMO-magvakkal kapcsolatos ígéretek ellenére az orvosi és tudományos kutatások továbbra is azt mutatják, hogy nem ezek jelentik a megoldást a világ éhínségének megszüntetésére, a táplálkozás javítására és a terméshozam növelésére. A GMO-k viszont világszerte elterjedtek az élelmiszer-rendszerekben. Íme 6 előny, amelyet GMO-mentes élelmiszerek fogyasztásával érhetünk el.

Mérgező vegyi anyagoktól való mentesség

A GMO-élelmiszerek tenyésztése szintetikus vagy vegyi műtrágyákkal, gyomirtókkal és peszticidekkel történik, amelyek mindegyike nyomokat hagy az élelmiszerben, függetlenül attól, hogy milyen jól mossák le a külsejét. A GMO-élelmiszereknek az elkerülésével a rossz egészségi állapot számos tünete csökkenni vagy eltűnni kezd sok embernél, aki inkább helyette bio, biotermesztésű élelmiszereket választ.

Antibiotikumoktól és növekedési hormonoktól való megszabadulás

Antibiotikumokat és növekedési hormonokat nem visznek be a GMO-mentes állati eredetű ételekbe, amelyek alapvetően károsíthatják az emberi szervezetet. Emellett az antibiotikum-használat gyógyszerrezisztens mikroorganizmusok kialakulásához vezethet, ami csökkenti a szervezet általános immunitását és növeli a betegségekkel szembeni sebezhetőséget.

Frissebb ételek

Kémiai tartósítószereket használnak a génmódosított élelmiszerekben, hogy hosszabb életet biztosítsanak nekik, ami azt jelenti, hogy az étel nem olyan friss, mint amilyennek látszik. Az élelmiszerek csak akkor egészségesek a szervezet számára, ha frissek. 

Környezetbarát

A GMO növényeket vegyszerben gazdag környezetben termesztik, ami idővel talajeróziót és sterilitást okoz, valamint növeli a szennyezést és jelentősen több energiaigényt, terhelve a föld természeti erőforrásait.

Több tápanyagot tartalmaz

Felfedezték, hogy az ökológiailag tenyésztett, GMO-mentes élelmiszerek tápanyagtartalma magasabb, mint például az omega zsírsavak, valamint számos esszenciális vitamin és ásványi anyag.

A GMO-mentes ételek teljesen természetesek akkor?

Az a tény, hogy a GMO-mentes élelmiszerek 100 százalékban természetesek, főleg akkor, ha ökológiailag, természetes mezőgazdasági technikákat alkalmazva termesztik, talán a legjelentősebb szempont, amelyet figyelembe kell venni. A természetes táplálék elősegíti az egészséges életmódot és a fenntarthatóságot, és javítja az általános életminőséget. A GMO-mentes élelmiszerek mentesek a vegyszerektől, tartósítószerektől és peszticidektől, amelyek hosszú távon életveszélyesek lehetnek a szervezetre nézve.




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Kapcsolódó tartalmak:

További cikkek ebben a témában

Diabétesz szakszótár

Glukóz

Köznapi nyelven: szőlőcukor. Minden szénhidrát molekula alap építőköve, így... Tovább

Ketonúria

lásd: acetonúria Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el? Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el?
Indulj el sikeresen dietetikusként! Tippek a pályakezdéshez, álláskereséshez,...
Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással? Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással?
Cukorbetegként a fogszuvasodás kezeletlenül súlyos szövődményeket okozhat, mint a...
 Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára
A cukorbetegséggel élők számára kiemelten fontos a rendszeres testmozgás, hiszen nemcsak a...
5 dolog, amire cukorbetegként fokozottan figyelned kell 5 dolog, amire cukorbetegként fokozottan figyelned kell
A cukorbetegség számos területen megváltoztatja az életünket és az egészségi...
Az őszi wellness jótékonysága – Miért kellene receptre felírni? Az őszi wellness jótékonysága – Miért kellene receptre felírni?
Fedezd fel, miért érdemes ősszel wellnessezni! A természet közelsége, a melegvizes fürdők...
Milyen fogimplantátumot válasszon 60 felett? Milyen fogimplantátumot válasszon 60 felett?
60 felett is van lehetőség tartós és esztétikus fogpótlásra. Tudja meg, milyen...
A cukorbetegség első jelei: miért fogyasztasz mérhetetlen mennyiségű vizet? A cukorbetegség első jelei: miért fogyasztasz mérhetetlen mennyiségű vizet?
A cukorbetegség korai jelei közé tartozik a szokatlanul nagy mennyiségű víz fogyasztása....
A cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődménye: a lábfekély A cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődménye: a lábfekély
A cukorbetegség súlyos szövődménye lehet a lábfekély, amely fertőzésekhez, és akár...
Ezért gyakoribb a fogvesztés a cukorbetegeknél Ezért gyakoribb a fogvesztés a cukorbetegeknél
A fogvesztés mindenképpen ijesztő lehetőség, azonban egyes betegségek, például a...
Vércukorcsökkentő pékáruk házilag: Ezt a lisztet használd kenyérsütéshez! Vércukorcsökkentő pékáruk házilag: Ezt a lisztet használd kenyérsütéshez!
Fedezd fel a vércukorbarát liszteket, amelyek segítenek egészséges házi pékáruk...
címkék: Kutatás