Ha már cukorbeteg vagy, olvasd el, mit tehetsz állapotod kezelésére: A kettes típusú cukorbetegség kezelése.
H1N1 elleni védőoltás
Dan Adams, a Protein Sciences elnevezésű cég vezetője közölte, hogy százezer adag védőoltást állítottak elő a múlt héten, és a gyártás folytatódik. Az Egyesült Államok egészségügyi minisztériuma kedden jelentette be, hogy 35 millió dollár értékű szerződést kötött a Protein Sciences vállalattal, melyet további öt évre, akár 147 millió dollárra bővíthetnek a későbbiekben.
Az amerikai szükségletek kielégítése
Az elmúlt években kifejlesztett, rovarsejtekre alapuló technológiával a szezonális influenza és a világjárvány miatt növekvő amerikai szükségletet akarják hazai oltóanyaggal kielégíteni.
A Protein Sciences újonnan kifejlesztett technológiájában hernyósejteket fertőz meg olyan baculovírussal, amely a hemagglutinin (az influenzavírus külső felszínén lévő, H-betűvel jelzett fehérje) génjét szállítja. Adams szerint ennél a módszernél nincs szükség a vakcina előállításához az általában a kiindulást jelentő alapvírustörzsre.
A vakcina előállítása
"Miközben mindenki más arra várt, hogy megkapja a kiinduláshoz szükséges törzset, mi a vírus genetikai kódjával dolgoztunk" - magyarázta Adams.
A cég az Egyesült Államok járványügyi hatóságának (CDC) laboratóriumától kapott élettelen vírusból nyerte a szükséges genetikai információt. Az új, hernyósejteken alapuló eljárással biztonságosan és gyorsan tesztelhetik a vakcinajelölteket. Amennyiben a technológia hatékonysága és biztonságossága igazolódik, a most ötven alkalmazottal működő cég gyorsan felfejlesztheti a gyártást: vállalásuk szerint legalább 50 millió adag influenzavakcinát állítanak elő a járvány kitörésétől számított hat hónapon belül.
Engedélyekre várva
Adams úgy véli, ennek semmi akadálya, mivel a tyúktojáson, illetve emlőssejteken alapuló technológiákhoz képest a rovarsejtes megoldásnál könnyebben és gyorsabban növelhető a termelt oltóanyag mennyisége.
A Protein Sciences új influenza elleni vakcinája azonnal forgalomba kerülhet, amint az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóságának (FDA) sürgősségi engedélyét megkapja.
Kísérletek a vakcinával
A svájci Novartis - amelynek 289 millió dollárt adott az amerikai kormány az A(H1N1) vakcinafejlesztésre - körülbelül két hete jelentette be, hogy megkezdte a laboratóriumi- és állatkísérleteket az általa előállított első tétel oltóanyaggal.
A tajvani Adimmune Corporation saját A(H1N1) vakcinájával szeptemberre tervezi a klinikai próbák befejeztét, a francia Sanofi-Pasteur pedig néhány héten belül kezdi meg a klinikai teszteket.
Hirdessen cukorbeteg portálunkon! Kedvező ár, nagy látogatottság! Tekintse meg médiaajánlatunkat itt
Forrás: index.hu