Ennek oka az, hogy ez az anyagcsere-betegség gyakran alattomosan, évek alatt, markáns tünetek nélkül jelentkezik (szemben az inkább fiatalokban előforduló 1. típussal), és a diagnózis felállításának időpontjában már súlyos szövődmények fennállásával is lehet számolni.
Minden negyedik végtag-amputáción átesett beteg, minden ötödik infarktusos, és minden hatodik végstádiumú veseelégtelenségben szenvedő páciens cukorbeteg. A
cukorbetegség időben történő felismerésével, megfelelő kezelésével a szövődmények előfordulása jelentősen csökkenthető.
A 2. típusú diabétesz civilizációs betegségnek is nevezhető. Előfordulása középkorúakban gyakoribb, bár fiatalokban is egyre gyakrabban látható.
Kialakulásához genetikai tényezőkön túl jelentősen hozzájárul az
elhízás (különösen a haskörfogat növekedésével járó, ún. zsigeri elhízás), a mozgásszegény életmód, a dohányzás, az energiadús táplálkozás is.
Ha Ön túlsúlyos, családjában előfordult már
cukorbetegség, keveset mozog, mindenképpen érdemes évente legalább egyszer szűrővizsgálaton részt vennie. Bizonyos tünetek, mint pl. a bő vizeletürítés, a szájszárazság, fogyás, bőrviszketés, nehezen gyógyuló sebek, merevedési zavar, végtagok zsibbadása felhívhatják a figyelmet a betegségre.
Lapozz tovább és nézd meg mik lehetnek a következmények
Forrás: webbeteg.hu