Viseljünk védősisakot kerékpározáshoz és sportoláshoz. Figyeljünk oda az agyrázkódás tüneteire, és vegyünk komolyan minden fejsérülést. "Általánosságban elmondható, hogy ami jó a szívnek, az jó az agynak is, hiszen ugyanazok a tényezők: plakkok és artériás sérülések a felelősek a szívroham és az agyvérzés kialakulásáért. Figyeljünk oda koleszterinszintünkre, vérnyomásunkra, és mozogjunk rendszeresen."
Dolgoztassuk meg agyunkat rejtvények és játékok segítségével. Ha tehetjük, olvassunk rendszeresen, tanuljunk nyelveket, vagy kössünk akár. Korábbi kutatási eredményekből világosan látszik, hogy a mentális edzés segíthet késleltetni a szellemi leépülést.
Fogyasszunk rendszeresen gyümölcsöt, zöldségeket, teljes kiőrlésű gabonákat és jó minőségű fehérjéket. Mértékkel, vagy egyáltalán ne fogyasszunk alkoholt, és szokjunk le a dohányzásról. Próbáljuk minden éjjel kialudni magunkat, és küzdjünk a stressz ellen: relaxáljunk, meditáljunk, mozogjunk.
Legyünk tisztában az agyvérzés tüneteivel, és azonnal kérjünk segítséget, ha valamelyik tünetet észleljük magunkon. Ne higgyük, hogy csak idősek kaphatnak agyvérzést. Az esetek 25 százalékában 65 év alattiak az áldozatok, de fiatal felnőttek és gyermekek esetében sem ritka az agyvérzés. Az azonnali kezelés segíthet megelőzni a maradandó károsodásokat.
Ha nincs is még bizonyítékunk arra, hogy a mobiltelefonok rádiófrekvenciás hullámai károsak lennének és növelnék az agydaganat kialakulásának esélyét, jobb, ha óvatosak vagyunk. Headsetet vagy a kihangosítás funkciót használva telefonáljunk.
Forrás: www.hazipatika.com