Hipoglikémiás rohamokat megérző kutya
Christina McCurdy 1-es típusú cukorbeteg, akinél gyakran fordul elő hipoglikémiás rosszullét, amit ő maga nem érez meg előre, és ezért nem is tud ellene tenni semmit. Hűséges társa, Jinx, a boxer viszont igen és ezt úgy jelzi, hogy a lábát Christina lábára helyezi. Ilyenkor a 29 éves cukorbeteg azonnal mér, és gondoskodik a szénhidrát-utánpótlásról.
A tanárként dolgozó amerikai hölgy igencsak meglepődött, amikor kiderült: nem viheti be kutyáját munkahelyére, egy mississippi állambeli középiskolába, mert a vezetőség azt kifejezetten megtiltotta. Most a helyi cukorbeteg szervezet harcol a tanárnő jogaiért (és biztonságáért), valamint Jinx elfogadásáért.
Hazánkban még nem lehetséges, hogy a hasonló helyzetben levő cukorbetegek kellően kiképzett négylábú segítőhőz jussanak. Ezért (sem) árt az óvatosság, hiszen a hipoglikémiás epizódok nem csak veszélyes rosszullétet idézhetnek elő, de hosszú távon is súlyos következményei lehetnek.
A rosszullétek előfordulásának kockázata tekintetében egyes inzulinterápiák között lényeges különbségek vannak: A hagyományos inzulinokkal összehasonlítva a modern inzulinok hatása egyenletesebb, és alkalmazásuknál kisebb a vércukor kórosan alacsony szintjének veszélye illetve ingadozása, valamint csökken az éjszakai vércukoresés kockázata is.