Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

Social media függőség elleni tippek orvosoktól

Diabetes Portál


Szerző: NA


Közösségi média függő vagyok! – így szokj le róla az orvosok szerint

A közösségi médiától való függőség sok ember számára valódi probléma. Nehéz lehet kiszabadulni a közösségi média által ránk nehezedő szorításból, és még nehezebb lehet megelőzni a függőséget. Ebben a blogbejegyzésben hét, orvosilag alátámasztott módszert fogunk megvitatni a függőség megelőzésére a közösségi médiában. Ha használod a közösségi médiát, ezek a tippek segítenek abban, hogy egészséges maradj és elkerüld a függőségeket!

Közösségi média függőség

Mi az a közösségi média függőség?

A közösségimédia-függőség a közösségi média túlzott használata, amely negatív következményekkel jár az ember életében. Ezek a negatív következmények magukban foglalhatják a kapcsolatok, a munka, az iskola és a mentális egészség problémáit. Orvosilag alátámasztott módszerek a függőség megelőzésére a közösségi média felhasználóinál a következőek:

Állítsd be időkorlátokat a közösségi média használatához

A függőség megelőzésének egyik legjobb módja, ha korlátozod a közösségi médiában eltöltött időt. Próbáld meg napi 30 percre korlátozni. Korlátokat beállíthatsz úgy is, hogy a közösségi médiát csak bizonyos napszakokban vagy a hét bizonyos napjain használod. Például megengedheted magának, hogy 30 percig használd a közösségi médiát este, munka után vagy az iskolában.
A közösségi média használatának időkorlátozásának néhány különböző módja van. Az egyik módja az időzítő használata. Állítsa be az időzítőt arra az időtartamra, amelyet a közösségi médiában szeretnél eltölteni, és amikor letelt az idő, hagyd abba a közösségi média használatát. Egy másik módszer egy olyan alkalmazás letöltése, amely nyomon követi a használatot, és korlátozza a hozzáférést.

Kerüld a közösségi médiát, ha lehangoltnak érzed magadat

Ha szomorúnak, dühösnek vagy szorongónak érzed magadat, kerüld a közösségi média használatát. Ezek az érzelmek súlyosbíthatják a függőséget. A közösségi média kiváltója lehet ezeknek az érzelmeknek, és ronthatja is őket. Ha rosszul érzed magadat, próbálj valami mást csinálni, amitől jobban érzed kicsit magad, például beszélj egy barátoddal, sétálj vagy hallgass zenét. 

Legyél tisztában azokkal a kiváltó tényezőkkel, amelyek miatt sokat használod a social mediat

Vannak bizonyos dolgok, amelyek kiválthatják a késztetést a közösségi média használatára. Például az unalom, a magány vagy a halogatás. Ha tudod, mik a kiváltó okok, felkészültebb lehetsz ezek elkerülésére. Ha unatkozol, próbálj meg egy könyvet olvasni vagy sétálni. Ha magányosnak érzed magadat, hívd fel egy barátodat vagy családtagodat. Ha pedig halogatsz valamit, próbálj a közösségi médiában való görgetés helyett az éppen aktuális feladatra összpontosítani. 

Ne hasonlítsd magad másokhoz

A közösségimédia-függőség egyik legnagyobb kiváltó oka az, ha összehasonlítod magad másokkal. Amikor mások életét látod a közösségi médiában, könnyen összehasonlíthatod magadat velük. Fontos azonban emlékezni arra, hogy a közösségi médiában látottak nem mindig tükrözik pontosan a valóságot. Az emberek csak életük legjobb részeit teszik közzé a közösségi médiában, és gyakran szerkesztik vagy szűrik a fotóikat. Tehát ne hasonlítsd össze az életedet a közösségi médiában látottakkal. Ha például egy barátod nyaralási fotóit látod a közösségi médiában, ne hasonlítsd össze életedet az övével. Lehet, hogy csak az utazásuk legfontosabb eseményeit posztolták, és nem tudod, milyenek valójában a mindennapjaik. A dolgok nem minden olyanok, mint amilyennek látszanak. 
 




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Kapcsolódó tartalmak:

További cikkek ebben a témában

Diabétesz szakszótár

Glikémiás index (GI)

A táplálékok sorrendjét jelenti 0-tól 100-ig a vércukorszintre gyakorolt hatás alapján.... Tovább

Diabetes renalis

Hibás veseműködés miatt kialakuló cukorvizelés. Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el? Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el?
Indulj el sikeresen dietetikusként! Tippek a pályakezdéshez, álláskereséshez,...
Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással? Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással?
Cukorbetegként a fogszuvasodás kezeletlenül súlyos szövődményeket okozhat, mint a...
 Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára
A cukorbetegséggel élők számára kiemelten fontos a rendszeres testmozgás, hiszen nemcsak a...
5 dolog, amire cukorbetegként fokozottan figyelned kell 5 dolog, amire cukorbetegként fokozottan figyelned kell
A cukorbetegség számos területen megváltoztatja az életünket és az egészségi...
Az őszi wellness jótékonysága – Miért kellene receptre felírni? Az őszi wellness jótékonysága – Miért kellene receptre felírni?
Fedezd fel, miért érdemes ősszel wellnessezni! A természet közelsége, a melegvizes fürdők...
Milyen fogimplantátumot válasszon 60 felett? Milyen fogimplantátumot válasszon 60 felett?
60 felett is van lehetőség tartós és esztétikus fogpótlásra. Tudja meg, milyen...
A cukorbetegség első jelei: miért fogyasztasz mérhetetlen mennyiségű vizet? A cukorbetegség első jelei: miért fogyasztasz mérhetetlen mennyiségű vizet?
A cukorbetegség korai jelei közé tartozik a szokatlanul nagy mennyiségű víz fogyasztása....
A cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődménye: a lábfekély A cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődménye: a lábfekély
A cukorbetegség súlyos szövődménye lehet a lábfekély, amely fertőzésekhez, és akár...
Ezért gyakoribb a fogvesztés a cukorbetegeknél Ezért gyakoribb a fogvesztés a cukorbetegeknél
A fogvesztés mindenképpen ijesztő lehetőség, azonban egyes betegségek, például a...
Vércukorcsökkentő pékáruk házilag: Ezt a lisztet használd kenyérsütéshez! Vércukorcsökkentő pékáruk házilag: Ezt a lisztet használd kenyérsütéshez!
Fedezd fel a vércukorbarát liszteket, amelyek segítenek egészséges házi pékáruk...
címkék: egészséges életmód