Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

Kezelés nélkül győzte le a leukémiát egy brit férfi. Spontán remisszió.

Diabetes Portál


Szerző: Medipress


Elképesztő gyógyulás: kezelés nélkül győzte le a rákot

A 60 éves nyugdíjas tanár, Peter Crane megdöbbentette orvosait, amikor szervezete mindenfajta kezelés nélkül küzdött meg a rákkal.

 

 

A férfinál 18 hónappal ezelőtt diagnosztizálták a leukémia (vérrák) egyik formáját, az orvosok ekkor azt mondták neki, hogy a betegség általában nem gyógyítható, de a kemoterápia esetleg segíthet. Crane azonban nem kezdte el rögtön a kezelést, mert betegsége még nem ért el abba a stádiumba, amelyben a gyógyszerek a leghatékonyabbak. Eközben azonban a leukémia egyszerűen eltűnt: a vérvizsgálatok igazolták, hogy megszűnt a betegség és a férfi hivatalosan is remisszióban van. A szakértők szerint Crane rendkívül szerencsés ember, mivel a spontán remisszió igen ritkán fordul elő.

A férfi fittnek és egészségesnek érzi magát és újból élvezi az életet feleségével, Maryvel. "Teljesen megdöbbentem, amikor az orvosok vázolták a helyzetet a Newcastle-i Freeman Kórházban" - emlékszik vissza Crane. "Már egy éve teljesen rendben van a vérképem, mindenféle kezelés nélkül. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a betegség nem térhet vissza, de nagy kő esett le a szívemről."

A férfinál krónikus limfocitás leukémiát (CLL) állapítottak meg, amely az egyik leggyakoribb forma. A leukémia általában a 60 év felettieket érinti, férfiakban gyakoribb. A CLL legtöbbször igen lassan fejlődik ki, sok betegnél hónapokig vagy akár évekig sem lesz szükség kezelésre, ha a tünetek súlyosbodnak, rendszerint kemoterápia és sugárkezelés jön szóba.

A bőr- és hereráknál is előfordul a remisszió


Az orvosok szerint a spontán regresszió (a daganat zsugorodása) vagy remisszió (a daganat eltűnése) bármilyen típusú rák esetében előfordulhat, leggyakrabban a bőr, a herék és a vese daganatainál tapasztalják, de előfordulhat a leukémiák és limfómák egyes formáinál is. A jelenség körülbelül 100 ezer esetből egynél fordul elő, azonban egyes esetekben nem spontán regresszióról vagy remisszióról, hanem téves diagnózisról van szó.

Normál esetben a szervezet felveszi a harcot a potenciálisan veszélyes sejtek ellen, azonban az immunrendszer gyakran nem veszi észre a daganatos sejteket és kialakulhat a tumor. Ekkor az immunrendszer már észleli a bajt, de a daganat már túl nagy ahhoz, hogy a szervezet maga küzdjön meg vele. Egyes esetekben azonban még épp időben sikerül beavatkozni és részben vagy egészen elpusztítani a tumort.

Egyelőre még nem ismert, miért szállnak harcba a természetes ölősejtek néhány betegben, másokban pedig miért nem. Egyes kutatók egyetértenek abban, hogy a modern szűrővizsgálatok olyan kis daganatokat is azonosítanak, amelyek maguktól is eltűnnek.

Crane és felesége hamarosan 725 kilométeres biciklitúrára készül Franciaországban, hogy megünnepeljék a férfi gyógyulását és pénzt szerezzenek a daganatos betegekkel foglalkozó jótékonysági szervezetek számára. "Ugyanúgy tudok biciklizni, krikettezni, golfozni és fallabdázni, mint bármelyik egészséges ember" - mondta Crane.

Medipress

Forrás: Lifenetwork.hu




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Kapcsolódó tartalmak:

További cikkek ebben a témában

Diabétesz szakszótár

Anyagcsere

Az anyagcsere azon folyamatok összességére utal, ahogy a szervezet a bejövő táplálékot... Tovább

Glukóz

Köznapi nyelven: szőlőcukor. Minden szénhidrát molekula alap építőköve, így... Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el? Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el?
Indulj el sikeresen dietetikusként! Tippek a pályakezdéshez, álláskereséshez,...
Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással? Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással?
Cukorbetegként a fogszuvasodás kezeletlenül súlyos szövődményeket okozhat, mint a...
 Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára
A cukorbetegséggel élők számára kiemelten fontos a rendszeres testmozgás, hiszen nemcsak a...
5 dolog, amire cukorbetegként fokozottan figyelned kell 5 dolog, amire cukorbetegként fokozottan figyelned kell
A cukorbetegség számos területen megváltoztatja az életünket és az egészségi...
Az őszi wellness jótékonysága – Miért kellene receptre felírni? Az őszi wellness jótékonysága – Miért kellene receptre felírni?
Fedezd fel, miért érdemes ősszel wellnessezni! A természet közelsége, a melegvizes fürdők...
Milyen fogimplantátumot válasszon 60 felett? Milyen fogimplantátumot válasszon 60 felett?
60 felett is van lehetőség tartós és esztétikus fogpótlásra. Tudja meg, milyen...
A cukorbetegség első jelei: miért fogyasztasz mérhetetlen mennyiségű vizet? A cukorbetegség első jelei: miért fogyasztasz mérhetetlen mennyiségű vizet?
A cukorbetegség korai jelei közé tartozik a szokatlanul nagy mennyiségű víz fogyasztása....
A cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődménye: a lábfekély A cukorbetegség egyik legveszélyesebb szövődménye: a lábfekély
A cukorbetegség súlyos szövődménye lehet a lábfekély, amely fertőzésekhez, és akár...
Ezért gyakoribb a fogvesztés a cukorbetegeknél Ezért gyakoribb a fogvesztés a cukorbetegeknél
A fogvesztés mindenképpen ijesztő lehetőség, azonban egyes betegségek, például a...
Vércukorcsökkentő pékáruk házilag: Ezt a lisztet használd kenyérsütéshez! Vércukorcsökkentő pékáruk házilag: Ezt a lisztet használd kenyérsütéshez!
Fedezd fel a vércukorbarát liszteket, amelyek segítenek egészséges házi pékáruk...
címkék: egészséges életmód, bulvár, színes hír