Ha a cukrot kivesszünk a termékből, akkor muszáj valamivel az állagát javítani. Erre gyakran növényi zsiradékokat használnak, így akár magasabb zsír és kalória tartalommal is rendelkezhetnek a diabetikus édességek, mint a normál termékek. Tovább rombolva a diabetikus termékekről alkotott illúziónkat a legtöbb diabetikus nápolyi és keksz fő összetevője a fehér liszt, amit a cukorbetegek és fogyókúrázok étrendjében is le kellene váltani teljes kiőrlésűre.
Természetesen vannak pozitív kivételek is a diabetikus termékek között, de ezeknek az ára is elég borsos.
Nem véletlen, hogy Angliában már nem forgalmaznak diabetikus termékeket, mert félrevezeti a vásárlókat. Véleményem szerint, ha nassolni szeretnénk, inkább válasszunk magas kakaótartalmú csokoládéból 2-3 kockát (100g termékben kb 20 g szénhidrát), mint fruktózzal édesített diabetikus csokoládét (100 g-ban kb 50 g szénhidrát), így kevesebb energiát viszünk be, kevesebb szénhidrátot, és még az íze is finomabb.
Összességében elmondható, hogy mind a light és mind a diabetikus termékek jók arra, hogy változatosabbá tegyük az étrendünket, heti 1-2 alkalommal a fogyasztásuk nem jelent problémát. Viszont rendszeres, napi fogyasztásukat cukorbetegek és fogyókúrázók számára sem javasolt.