Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

Egységes egészségbiztosítás több pénztárral!

Diabetes Portál



Egységes egészségbiztosítás több pénztárral

Nem több biztosítós rendszer jön létre, megmaradnak a mai társadalombiztosítás értékei, csak több, hatékonyabban működő szereplő lesz, hangoztatta az országgyűlés vitanapján Kökény Mihály, az MSZP egészségpolitikusa. Mikola István, a Fidesz szónoka szerint viszont a kormány igazi célja a nyereségérdekelt, piaci társaságok bevezetése a rendszerbe.

Egységes egészségbiztosítás több pénztárral!

 

 

Ha már cukorbeteg vagy, olvass bele, milyen lehetőségek léteznek a 2-es típusú cukorbetegség kezelésére: "A 2-es típusú cukorbetegség kezelése"

 

Az MSZP és az egészségbiztosítási rendszer

 

Az MSZP nem több-biztosítós egészségbiztosítási rendszert akar létrehozni, az új rendszernek meg kell felelnie a társadalombiztosítás mai értékeinek, mondta Kökény Mihály, a párt vezérszónoka az Országgyűlésben, a Népegészségügy vagy üzleti egészségbiztosítás? című vitanapon.

 

Fórum téma az egységes egészségbiztosítási rendszerről itt! Szólj hozzá Te is!

 

A szocialista politikus szerint amellett, hogy továbbra is lesz mindenkinek egészségbiztosítása, egy átláthatóbb, működőképesebb rendszert szeretnének, amelyben a magántőke is szerepet kap. Kökény Mihály külön hangsúlyozta, hogy a kormány által javasolt modell alapvetően más, mint ami az Egyesült Államokban, Hollandiában vagy Szlovákiában működik.

 

A FIDESZ véleménye az egészségpénztár átalakításáról

 

Mikola István, a Fidesz szónoka ezt egészen másképpen interpretálta. A politikus szerint a kormány terveinek lényege az eddigi szolidáris társadalombiztosítási elv feladása és nyereségérdekelt, piaci társaságok bevezetése a rendszerbe. A fideszes politikus ezért azt javasolta, hogy a kormány vonja vissza a társadalombiztosítás átalakításáról szóló törvényjavaslatot.

 

A Magyar Demokrata Fórum szerint

 

A Magyar Demokrata Fórum szerint szükség van az egészségbiztosítás átalakítására, de a kormány javaslatát nem támogatják mert az, nem segíti elő a szolgáltatók közötti versenyt. Ez az MDF szerint csak akkor valósulhat meg, ha a beteg szabadon választhat biztosítót.

 

Horváth Ágnes egészségügyi miniszter szerint

 

Az átalakítás után sem változnak a járulékok, továbbra is szabadon lehet háziorvost választani és mindenki kötelezően biztosítva lesz a jövőben is, hangsúlyozta Horváth Ágnes egészségügyi miniszter. A nyereségről beszélve Horváth Ágnes hosszasan ecsetelte, hogy a pénztárak termelhetnek nyereséget, de arra is felhívta a figyelmet, hogy nem kapnak garanciát a haszonra.

A kormány két hete ismertetett elképzelései szerint a pénztárak alapvetően a megyék mentén épülnek fel. Kivéve Budapesten és Pest megyében, amelyek négy területre bomlanak. A 18 megyével együtt így összesen 22 területre indulhat meg a befektetők licitje. A létrejövő egészségpénztárakban a magánbefektetők az állam mellett csak kisebbségi tulajdonrészt, maximum 49 százalékos részesedést szerezhetnek.

Az egészségpénztáraknak legalább félmillió ember ellátását kell garantálniuk. A beteg szabadon választhat magának biztosítót, az, aki ezt nem teszi meg, automatikusan a megyében illetékes pénztár tagja lesz.

Horváth Ágnes a garanciák között említette, hogy a pénztáraknak minden hozzájuk jelentkezőt fogadniuk kell, nem utasíthatják vissza az idős, betegségekkel küzdő, így értelemszerűen sok kiadással járó betegeket. Ezt segíti a fejkvóta rendszer is, amelyben a pénztár az idős és beteg ember után természetesen több pénzt kap.

Forrás: Index.hu




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Kapcsolódó tartalmak:

További cikkek ebben a témában

Diabétesz szakszótár

Rákkeltő

Minden olyan anyag (pl. azbeszt, benzol, alkohol, dohány, nikkel), folyamat vagy történés, mely... Tovább

Alfa-adrenerg receptor gátlók

A vérnyomáscsökkentő gyógyszerek egy csoportja. Ebbe a vegyületcsoportba tartoznak az... Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Cukorbetegként mikor fordulj belgyógyászhoz? – Amit jó, ha tudsz Cukorbetegként mikor fordulj belgyógyászhoz? – Amit jó, ha tudsz
Mikor érdemes cukorbetegként belgyógyászhoz fordulni? Cikkünkben megmutatjuk, milyen...
Cukorbetegség és a fogak: így jelezhetnek a korai szakaszban Cukorbetegség és a fogak: így jelezhetnek a korai szakaszban
Sokan nem is sejtik, hogy a szájüregük árulkodhat az általános egészségi állapotukról....
Cukormentes étlap a szálloda éttermében - Egészségtudatos szolgáltatásokat, több vendég! Cukormentes étlap a szálloda éttermében - Egészségtudatos szolgáltatásokat, több vendég!
Kínálj cukormentes fogásokat a szállodai étteremben, vonzz több egészségtudatos vendéget...
Az ápolói munka legnagyobb kihívásai: ezzel néznek szembe nap-mint-nap az egészségügyben Az ápolói munka legnagyobb kihívásai: ezzel néznek szembe nap-mint-nap az egészségügyben
Az ápolói munka nap-mint-nap komoly fizikai és mentális kihívásokkal jár. Tudd meg, milyen...
5 gyakori hiba, amit egy friss cukorbeteg elkövet 5 gyakori hiba, amit egy friss cukorbeteg elkövet
A diagnózis után hirtelen rengeteg információ zúdul rád: mit ehetsz, mikor kell mérned a...
Hogyan mérjük meg a cukrunkat diszkréten étteremben? Hogyan mérjük meg a cukrunkat diszkréten étteremben?
Ha cukorbetegséggel élsz, a vércukorszint rendszeres ellenőrzése az életed része, akár...
Egyre több településen van bajban a háziorvosi rendelés: egyre kevesebb az orvos Egyre több településen van bajban a háziorvosi rendelés: egyre kevesebb az orvos
A háziorvosi ellátás hiánya egyre több településen okoz problémát Magyarországon. A...
Hogyan zajlik a sérv műtét és mire számítsunk? Hogyan zajlik a sérv műtét és mire számítsunk?
A sérv gyakran fájdalommal és mozgáskorlátozottsággal járó állapot, amely sokak életét...
Utazás cukorbetegként: hogyan készülj fel? Utazás cukorbetegként: hogyan készülj fel?
Cukorbetegként az utazás különös előkészületeket igényel, különösen, ha szállodában...
Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el? Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el?
Indulj el sikeresen dietetikusként! Tippek a pályakezdéshez, álláskereséshez,...
címkék: 1-es típusú cukorbetegség, 2-es típusú cukorbetegség, egészséges életmód, cukorbetegség megelőzése, étkezés, diéta, bulvár, színes hír, inzulin