A kutatás igen friss, a vizsgálatokat szeptemberben végezték.
A vizsgálat megállapítása szerint a megkérdezett, 2-es típusú cukorbeteg nők több mint felét lesújtotta a betegség diagnózisa, míg a férfi betegek kevesebb mint harmada érzett így. A nők alig több mint fele gondolta úgy, hogy kezében tartja betegségét, míg a férfiak kétharmada úgy érezte, megfelelően kontrollálja diabéteszét.
A miértekre még csak elméletek vannak, de szívesen megosztjuk ezeket is: a férfiak orvosuk tanácsait megfogadva többet mozognak, egészségesebben táplálkoznak. A lelki nyomás a 2-es típusú nőknél egyes szakértők szerint azért nagyobb, mert nem csak magukról, hanem családjukról is gondoskodni kell. És ami még szintén szerepet játszhat: a nők többsége stresszhelyzetben túleszi magát, míg a férfiak általában azért esznek túl sokat, mert ízlik az étel.
A cukorbetegség diagnózisa csak az első sokk, az inzulinkezelés bevezetése pedig még nagyobb lelki teher a 2-es típusú cukorbetegeknek. A kötött életmód, a kötött étkezések és inzulin-beadási időpontok alaposan megváltoztatják életüket. Vannak olyan inzulinkezelési módok, amelyekkel ezek enyhíthetők – a modern inzulinkészítményekkel már az inzulin alkalmazkodik a beteg életmódjához és nem fordítva. A hagyományos inzulinokkal összehasonlítva a modern inzulinokkal a kisétkezések akár el is hagyhatók és az inzulinbeadások időpontjai is rugalmasabban változtathatók.
Nyafogó férfiak?
„A férfiak a legrosszabb betegek” – ha Önt is érzékenyen érinti ez a megállapítás, érdemes tovább olvasnia. Kiderült ugyanis, hogy a 2-es típusú cukorbetegség diagnózisa, és az életmódi- és terápiás tanácsok betartása jobban megviseli a nőket.