Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

Fogyás tippek Béres Alexandra és Schobert Norbert hitvallásából a

Diabetes Portál


Szerző: Schobert Norbert, Béres Alexandra


Fogyás tippek Béres Alexandra és Schobert Norbert hitvallásából a Nagy Fogyás című műsorból.

A nagy fogyás című műsorban Béres Alexandra és Schobert Norbert csapatai küzdenek egymással, ki tud adott idő alatt több kilótól megszabadulni. Annak aki nem nézi a műsort, összefoglalóul cikkünkben leírtuk, mit ajánl a fogyáshoz Norbi és mit Alexandra. Cikkünkből kiderül.

A nagy fogyás

 

 

 

 

Ha már cukorbeteg vagy, olvasd el, mit tehetsz állapotod
kezelésére: A kettes típusú cukorbetegség kezelése

 

 

Néhány tipp az életmódváltáshoz Béres Alexandrátó

 

Fokozatosan kezdj neki étrended változtatásának! Ha mindent egyszerre próbálsz megváltoztatni - türelmetlenül, gyors eredményt várva – kevesebb az esélye a sikernek és az elért súly tartásának

Légy tudatos a vásárlásaidnál, mindig nézd meg a címkét, sok - az étrend szempontjából jelentős - információt találsz rajta! Éhesen sose menj vásárolni.

Minden héten mozogj három alkalommal egy órát! A mozgást is fokozatosan építsd fel, egyénre szabottan fokozd a terhelést! Válassz olyan mozgásformát, amelyet szívesen végzel. Egyensúlyba hozza tested-lelked, növeli az alapanyagcseréd, ezzel is tovább segítve fogyásodat.

 

Kapcsolódó fórum témánk: A Nagy Fogyás Alexandrával és Norbival

 

VÁLTOZTASS MEGRÖGZÖTT SZOKÁSAIDON!

 

Béres Alexandra és a TestkontrollNe hagyd ki a reggelit, étkezz naponta 4-5 alkalommal! Legtöbben nem reggelizünk, hanem cipő és kabát felvétele közt, munkába rohanás előtt megiszunk egy kávét, ezzel letudva a délelőtti étkezést. Van, hogy ebédre is csak egy szendvicset kapunk be, és este mikor hazaérünk, farkaséhségünkben kipakoljuk a hűtő egész tartalmát. A késői óra miatt már nem mozogjuk le az extra bevitelt, így az könnyebben lerakódik. Ráadásul még egy kellemetlen következménye van: megterheljük vele szervezetünket, emiatt rosszul alszunk, és másnap fáradtan ébredünk. A napi egy vagy két alkalommal történő étkezés kedvezőtlenül befolyásolja a vércukorszintet is, amely hatással van az éhségérzetre, és mint ilyen befolyásolja a fogyást, illetve a fogyókúránk megélését. Ha három-négy óránként ehetünk, lelkileg is könnyebb, hiszen az eddigi életmódunk alapján nem fogjuk éhezésként megélni. Emellett, ha három-négy óránként eszünk, nem telik el annyi idő két étkezés között, hogy farkaséhesek lehessünk. Ezáltal könnyebben be tudjuk tartani a szabályokat, ilyenkor ugyanis vércukorszintünk kevésbé ingadozik.

Egy 1999-ben, Amerikában készített tanulmányból kiderül, hogy a problémamegoldó képesség és a memória hatékonyabban működik, a reakcióidő rövidebb, ha reggeliztünk, mintha kihagytuk volna. A reggeli táplálékbevitel tehát fokozza a szellemi teljesítményt.

 

VÁLOGASD MEG AZ ALAPANYAGOKAT!

 

-Válaszd mindenből a soványabbat! Rengeteget tudsz javítani az étkezésed minőségén, ha fogyókúra esetén mindig, súlytartás esetén többségében sovány húsokat, sovány tejet, zsírszegény tejfölt, illetve joghurtot, kefirt, soványabb sajtokat (light trappista, sovány sajt, mozzarella, feta, stb.) fogyasztasz.

 

-Részesítsd előnyben a nátriumban szegényebb sót, vagy a jódozott konyhasót / jódozott tengeri sót! Sajnos Magyarországon négyszer-, ötször annyi sót fogyasztunk, mint amennyi egészségünk őrzéséhez megfelelő lenne. Ezért fontos, hogy úgy válogassuk meg az alapanyagokat, hogy azok minél kevesebb sót tartalmazzanak, hiszen az ételkészítés során még tovább emeljük sótartalmát a hozzáadott só mennyiséggel. Próbáljuk meg magunkat fokozatosan szoktatni a kevesebb só mennyiséghez.

 

- Ha szereted a halat, legalább hetente két alkalommal kerüljön a tányérodra, elsősorban a tengeri halakból vagy busából készült finomságok. Ezek többszörösen telítetlen zsírsavtartalmukkal hozzájárulnak ereid épségéhez, egyes fajtáik csökkentik a vérzsír-szintet, magas víztartalmuknál fogva kevés energiát tartalmaznak, így jó alternatívát nyújtanak még fogyókúrában is a húsokra.

 

- Ha gabonafélét fogyasztasz, rendszeresen válaszd a magasabb rosttartalmú, és/vagy teljes őrlésű gabonaféléket, vagy az ezekből készült termékeket. Ezek rosttartalmuknál fogva jobban telítenek, kevésbé emelik meg a vércukorszintedet, később leszel éhes, mintha fehér társait etted volna. A tészták közül válaszd a durumtésztát, ennek jóval kisebb a vércukorszint emelő hatása, mint a hagyományos tésztának.

 

Légy egészséges: számolj le a kilókkal - fogyási tippek Schobert Norbitól


 
A túlsúly elleni harc életcélom. Megnyomorítja a lelket, a testet, a mozgás szabadságát, az esztétikát, és az életben való esélyegyenlőséget. Tegyünk ellene, éhezés nélkül!

Saját példámon tudom, hogy a kövér nő, vagy férfi nem kell az ágyban, ciki a strandon, lenyomorodik a focipályán, és persze bűzlik a melegben. Fáj a mozdulat, könnyen megbetegszik,  végérvényesen szétcsattan a bőr, és megrövidül az amúgy is beszűkült élet. Ez ellen együtt kell tennünk!

De mi nem fogunk éhezni!

 

Kapcsolódó fórum témánk: Norbis receptgyűjtemény

 

A fogyás életmódprogramja

 

Schobert NorbertElkötelezett súlyvesztő: ezzel az életmódprogrammal olyan útra lépsz, ami kíván bizonyos áldozatokat, de látványos eredményekhez juttat el, ahol megtanulhatod, hogyan tudod étkezési kultúrád az egészséged érdekében úgy átalakítani, hogy az jelentős és tartós súlyvesztést eredményezzen. Bizonyos ételeket egy időre mellőznöd kell, de a kívánt fogyás elérése után visszaállhatsz a kímélő programok valamelyikére anélkül, hogy szembe kellene nézned a jojó veszélyeivel. Egyes összetevők időleges kiváltására szükség lesz, illetve fokozottan kell figyelned a különféle ételek és élelmiszerek megfelelő arányú kombinálására. Soha ne ess túlzásokba, érezd jól magad a bőrödben! Pár alapszabály következetes betartásával elérheted, hogy jelentősen veszíts a súlyodból. (A programot nem javaslom egy hónapnál tovább folytatni, de átmeneti kímélő időszak után megismételhető.)

 

Kímélő súlyvesztő: ezzel az életmódprogrammal elindulsz egy olyan úton, amin megtanulhatod, hogyan tudod étkezési kultúrád az egészséged érdekében úgy átalakítani, hogy ne kelljen lemondanod az evés nyújtotta élvezetekről. Egyetlen kedvenc ételedet sem kell teljesen mellőznöd, de szem előtt kell tartanod, hogy mindent mértékkel és a megfelelő időben fogyassz. Bizonyos összetevők kiváltására szükség lesz, illetve fokozottan kell odafigyelned a különféle ételek és élelmiszerek megfelelő arányú kombinálására. Soha ne ess túlzásokba, érezd jól magad a bőrödben! Pár alapszabály következetes betartásával elérheted, hogy fokozatosan veszíts a súlyodból.

 

Súlytartó: az életmódprogram egyik sarokköve, hogy minimális szinten tartsa követői számára a táplálkozással kapcsolatos lemondást. Ha ezt a programot választod, egyetlen kedvenc ételedet sem kell mellőznöd, mindössze arra kell odafigyelned, hogy mindent mértékkel és a megfelelő időben fogyassz. Pár alapszabály következetes betartásával elérheted, hogy súlyod állandó maradjon.

 

Forrás: nagyfogyas.tv2.hu




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Kapcsolódó tartalmak:

További cikkek ebben a témában

Diabétesz szakszótár

Albright-Buttler-Blommberg-syndroma

Foszfát-diabetes, általában a vese rendellenes működésének hatására.   Mit kell... Tovább

Amilopektin

Elágazó szénláncú keményítő, amely az emésztő enzimek hatására gyorsan szőlőcukorra... Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Cukormentes étlap a szálloda éttermében - Egészségtudatos szolgáltatásokat, több vendég! Cukormentes étlap a szálloda éttermében - Egészségtudatos szolgáltatásokat, több vendég!
Kínálj cukormentes fogásokat a szállodai étteremben, vonzz több egészségtudatos vendéget...
Az ápolói munka legnagyobb kihívásai: ezzel néznek szembe nap-mint-nap az egészségügyben Az ápolói munka legnagyobb kihívásai: ezzel néznek szembe nap-mint-nap az egészségügyben
Az ápolói munka nap-mint-nap komoly fizikai és mentális kihívásokkal jár. Tudd meg, milyen...
5 gyakori hiba, amit egy friss cukorbeteg elkövet 5 gyakori hiba, amit egy friss cukorbeteg elkövet
A diagnózis után hirtelen rengeteg információ zúdul rád: mit ehetsz, mikor kell mérned a...
Hogyan mérjük meg a cukrunkat diszkréten étteremben? Hogyan mérjük meg a cukrunkat diszkréten étteremben?
Ha cukorbetegséggel élsz, a vércukorszint rendszeres ellenőrzése az életed része, akár...
Egyre több településen van bajban a háziorvosi rendelés: egyre kevesebb az orvos Egyre több településen van bajban a háziorvosi rendelés: egyre kevesebb az orvos
A háziorvosi ellátás hiánya egyre több településen okoz problémát Magyarországon. A...
Hogyan zajlik a sérv műtét és mire számítsunk? Hogyan zajlik a sérv műtét és mire számítsunk?
A sérv gyakran fájdalommal és mozgáskorlátozottsággal járó állapot, amely sokak életét...
Utazás cukorbetegként: hogyan készülj fel? Utazás cukorbetegként: hogyan készülj fel?
Cukorbetegként az utazás különös előkészületeket igényel, különösen, ha szállodában...
Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el? Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el?
Indulj el sikeresen dietetikusként! Tippek a pályakezdéshez, álláskereséshez,...
Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással? Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással?
Cukorbetegként a fogszuvasodás kezeletlenül súlyos szövődményeket okozhat, mint a...
 Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára
A cukorbetegséggel élők számára kiemelten fontos a rendszeres testmozgás, hiszen nemcsak a...
címkék: 2-es típusú cukorbetegség, egészséges életmód, cukorbetegség megelőzése, étkezés, diéta, bulvár, színes hír