Fahéjkéreg
A vizsgálatok kimutatták, hogy a napi fél teáskanálnál kevesebb fahéj is segít a 2-es típusú diabétesszel rendelkező emberek vércukorszintjének a csökkentésében. Úgy tűnik, hogy csak a Cassia cinnamon-nak (más néven kínai fahéjnak) van ilyen jótékony hatása, de ez az a fajta, amelyet általában a fűszerpolcon is megtalálsz.
Már egy teáskanál fahéj is tele van azokkal az antioxidánsokkal és fenolokkal, amelyek a vércukorszinthez kapcsolódó betegségek és gyulladások ellen harcolnak. Hogy élvezni tudd e fűszernek a jótékony hatását, egyszerűen csak adj a reggeli zabpelyhedhez egy csipetnyi fahéjat, vagy ha jobban tetszik, szedj fahéjkéreg tartalmú táplálékkiegészítőt.
A fahéj egészségre gyakorolt hatása
A fahéj az emésztőszervekre gyakorolt hatásai mellett a szív- és érrendszerre, valamint a vércukorszintre is jótékonyan hat. A Brit Diabétesz szövetség lapjának októberi száma egy olyan, 12 hetes vizsgálatról számolt be, amelyben igazolták, hogy napi két gramm fahéj jelentősen csökkenti a vércukorszintet és a vérnyomást.[forrás?] A londoni Imperial College kutatói abból a korábbi eredményből indultak ki, mely szerint hogy napi fél teáskanál fahéj a II. típusú cukorbetegeknél jelentősen csökkenti a vércukorszintet, a triglicerid-szintet, az LDL (káros koleszterin) és a teljes koleszterin szintjét. Ezután megállapították, hogy két hónapig napi 2 g fahéj elfogyasztása jelentősen csökkenti a rosszul kontrollált II. típusú cukorbetegek HbA1c szintjét és magas vérnyomását.[forrás?] Ezért a fahéj étrend-kiegészítőként fogyasztása egy újabb lehetőség a vércukorszint és a vérnyomás szabályozására – természetesen a gyógyszeres kezelés mellett.