megfelelő mennyiségű alvás fontossága
Biológiai tényezők
Hajnali órák
A vércukorszint szempontjából egyáltalán nem mindegy, hogy milyen időközönként kap a szervezet inzulint, és hogy mikor, mit, mennyit evett utoljára. A hajnali órákban jellemző a drasztikus vércukorszint csökkenés. A reggeli hipoglikémia azoknál a cukorbetegeknél is kialakulhat, akiknek nincs szüksége mesterséges inzulinra.
Rosszul tárolt inzulin
A rosszul tárolt inzulint senki ne használja fel, mert a megváltozott hőmérsékletnek, vagy egyéb veszélyeztető tényezőnek köszönhetően akár teljesen másképp is hathat, mint a vércukorszint csökkentése. A lejárt, vagy nem megfelelően tárolt gyógyszerek akár még nagyobb kárt is okozhatnak, mint ha nem használnák fel.
Inzulin felszívódás
Mindenkinél másképp hat az inzulin, így a felszívódás gyorsasága és mértéke is másképp fog hatni. Átlagosan nincsenek olyan nagy eltérések, de mindig előfordulnak kivételek, amikor is az inzulin felszívódása túl lassú, vagy éppen túl gyors.
Alvás
A megfelelő mennyiségű alvás segít egyenletesebbé tenni a vércukorszintet. A túl sok, illetve a túl kevés alvás nem tesz jót sem a szervezetnek, sem a vércukorszintnek. Naponta legalább hat órát aludjon mindenki, és 9-10 óránál többet nem érdemes ezzel tölteni.