#1. Használj fogselymet!
Kicsit ellentmondónak tűnhet ez a fogínyvérzés elleni tanács, hiszen a fogselyem használata további vérzést idézhet elő, még is ajánlott a használata! A fogakon és az íny mentén felgyülemlett baktériumok irritálhatják a fogínyt, és ínybetegségekhez, például fogínygyulladáshoz vagy fogágygyulladáshoz vezethetnek. A baktériumok rendszeres tisztítása esélyt ad az ínyének, hogy egészséges és erős legyen. Ehhez pedig a rendszeres fogmosás mellett fogselyem használatára is ükség van, hiszen ez segít eltüntetni az ételek után lerakódott lepedéket.
#2. Moss fogat az étkezések után!
A fogínyvérzés segítésének egy másik egyszerű és könnyen megjegyezhető módja az, hogy minden étkezés után fogat mosol. A napi 2-3 alkalommal történő fogmosás az ételmaradékok, baktériumok és lepedék eltávolítására az egyik legjobb lépés az ínybetegségek és a fogszuvasodás elleni küzdelemben.
#3. Szájvizes/ sósvizes öblögetés
Egy másik nagyszerű lépés a vérző fogíny megsegítésére, ha naponta öblítünk szájvízzel. A fertőtlenítő hatású szájvíz csökkentheti a baktériumok számát, amelyek egészségesebb környezetet teremtenek a szájban. Ha nincs szájvized, vagy csak most kezdted használni a fogselymet, és az ínyedet különösen érzékenynek érzed, akkor a sós vízzel való öblítés is remek választás. A sós víz csodálatos természetes fertőtlenítő és gyógyító tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek segíthetnek a száj egyensúlyának helyreállításában.
#4. Vigyázz a ragadós ételekkel!
Egyes ételek, például a pattogatott kukorica magvak vagy a ragadós ételek beszorulhatnak a fogak közé vagy az ínyvonal alá, ami ínyirritációt okozhat. Ha nem tisztítják meg azonnal, ez kellemetlen érzést és néha további vérzést okozhat. Legyél fokozott elővigyázatossággal olyan ételek elfogyasztása után, amelyek elakadhatnak. Nem feltétlenül kell kerülnöd őket, de mindenképpen moss alaposan fogad, és fogselymezz is, miután ilyeneket fogyasztottál!
#5. Rendszeres fogtisztítás
Valószínűleg az egyik legfontosabb módja annak, hogy segítsünk a fogínyvérzés enyhítésében, az, ha rendszeresen megtisztítjuk a fogainkat, betartjuk a megfelelő dentálhigiéniai előírásokat. Ebbe nemcsak a fogmosás, fogselyem használata, hanem a fogorvosi fogtisztítás is bele tartozik. A foghigiénikusok speciális eszközökkel és képzéssel rendelkeznek a nehezen elérhető és nehezen látható területek tisztítására is ki vannak képezve, a megkövesedett lepedéket, a fogkövet is el tudják távolítani. A tisztítás általában 6 havonta javasolt azoknak, akik nem rendelkeznek ínybetegségekkel. Amennyiben szükség van a fogínygyulladás kezelésére, a foghigiénikusok gyakoribb kezeléseket írhatnak elő.