5 tévhit az egészséges táplálkozásról
Sok helyen olvashatunk már az egészséges táplálkozásról. Mivel rengeteg forrásból tájékozódhatunk, így néha kicsit el is veszhetünk abban, hogy most mégis mi az igazság. Fontos ezeket a tabukat ledönteni és beszélni róluk, mivel eléggé félrevezető néhány tény belőlük, amiket a fogyókúrás oldalak és magazinok állítanak. Ezeket a rosszul rögzült diétás hazugságokat szeretnénk tisztázni, hogy senki ne ártson magának, amikor belekezd a diétába. Szeretnénk segíteni, hogy ne kínszenvedés legyen a diéta, hanem tartós élethosszig tartó életmódváltás történjen meg.
6 után nem ehetünk
Először is az este 6 után nem eszünk témát felejtsük el. Van, aki a 3-4 óránkénti evésre esküszik, van, aki csak a napi 3 étkezésre, de mindannyian esznek este 6 után is. A szervezet nem tudja, hogy hány óra van, mivel a test csak a napi szokásainkat tanulja meg. Senkinek se jó, hogyha kényszerítve éhezik a teste. Tehát ha este 6 után eszik az ember, persze nem egy nagy adag tésztát zsíros feltéttel, akkor ha fogyni szeretne se lesz probléma. Inkább javítsuk ki arra, hogy lefekvés előtt 3-4 órával javasolt elfogyasztani az utolsó étkezést, hogy éjszaka a gyomor is tudjon pihenni. Sajnos teli hassal a szervezet nem tud megfelelően pihenni, ezért akik általában vacsora után rögtön lefekszenek nem is tudnak jót aludni, mivel a testük az emésztéssel foglalkozik és csak folyamatosan működésben van.
A böjt rossz
Az időszakos böjt nagyon is jó hatással van az anyagcserére. Serkenti a működését és nagyon sok embernél beválik, hogy csak egy bizonyos étkezési keretben eszik, és utána 12-16 órán át nem. Ez kivitelezhető diabéteszes embereknél is, nagyon komoly odafigyeléssel és orvosi támogatással. Természetesen nem mindenkinek ajánlott, mivel elég komoly hipoglikémiát lehet előidézni ha az ember nem figyel rá oda igazán.