Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

Reggeli cukorbetegeknek: 5+1 könnyen elkészíthető reggeli finomság 2-es típusú cukorbetegeknek

Diabetes Portál


Szerző: CZs


5+1 könnyen elkészíthető reggeli finomság 2-es típusú cukorbetegeknek

A reggeli a nap leggyakrabban elhanyagolt étkezése, pedig hasznos tápanyagokat biztosít a szervezet számára, amire különösen a 2-es típusú cukorbetegeknek van égető szükségük. Ez azért fontos, mert a reggeli újratölti a szervezetet az alvás közbeni koplalás után. Érdemes tehát egy egészséges szénhidrátokban, fehérjékben és rostokban gazdag étkezéssel indítani a napot!  

Reggeli cukorbetegeknek

Ha reggelidet alacsony glikémiás indexű ételekből állítod össze, akkor ez segíthet megelőzni a vércukorszint hirtelen kilengéseit a dél előtti órákban (és akár még ebéd után is). A mogyoróvaj, vagy a kókuszvaj például a bennük található fehérjéknek és zsíroknak köszönhetően segít sokáig jóllakott maradni. Egy jó reggeli ráadásul az anyagcserédet is beindítja, és energiával tölt fel a nap első felére. Jól hangzik? Akkor a következőkben megosztunk néhány könnyen könnyű reggelit, amit kifejezetten 2-es típusú cukorbetegeknek válogattunk össze!

 

1. Reggeli turmix

Ha igazán gyorsan kell összedobnod magadnak valamit reggelire, akkor keverj össze egy bögre zsírmentes tejet vagy egy kis natúr, zsírmentes joghurtot egy fél bögrényi gyümölccsel (pl. eperrel, banánnal, vagy áfonyával). Adj hozzá egy teáskanál gabonacsírát, egy teáskanál diófélét. Kész is az ízletes, laktató napindító! Ha forró nap előtt állsz, egy kis jeget is hozzákeverhetsz. Érdemes már az előző este kimérni az adagokat, hogy reggel még gyorsabban elkészíthesd!

 

2. Muffin parfé

Felezz meg egy teljes kiőrlésű, vagy más, rostokban gazdag muffint (egy félben legyen lehetőleg nagyjából 30g szénhidrát és 3g rost), majd önts rá egy nagy kanál zsírmentes joghurtot és néhány szem erdei gyümölcsöt.

 

3. Teljes kiőrlésű gabonapelyhek

Akár hidegen, akár melegen eszed, egy jó gabonapehely remek reggeliül szolgálhat. Mérj ki egy tál rostokban gazdag, alacsony cukortartalmú gabonapelyhet némi lefölözött tejjel, vagy kezdd a napot egy adag zabkásával.

 

A teljes kiőrlésű zabpehelynél nehéz jobb reggelit találni, ugyanis tele van rostokkal, vitaminokkal és ásványi anyagokkal. Egy fél bögrényi adag nagyjából egy reggelinek felel meg, és mindössze 15g szénhidrátot tartalmaz. Lehetőleg minél kevesebb zsírt és cukrot adj hozzá – helyette inkább ízesítsd friss gyümölcsökkel és lefölözött zsírszegény tejjel.

 

4. Tojásrántotta pirítóssal

Ha megfelelően készíted el őket, a jól bevált tojásrántotta pirítóssal egy kiváló napindító fogás lehet. Készítsd el a rántottát egy tapadásmentes serpenyőben, és használj olajspray-t. Piríts hozzá egy szelet teljes kiőrlésű gabonából készült kenyeret, és kend meg valamilyen könnyű vaj-alternatívával, alacsony zsírtartalmú krémsajttal, vagy cukormentes lekvárral.

 

5. Egy egészséges burrito

Ezt az egészséges, laktató reggelit akár menet közben is megeheted, ha előtte alufóliába csomagolod. Végy egy tapadásmentes serpenyőt, és fújd be olajspray-vel. Ránts ki benne egy tojást egy kis hagymával és zöldpaprikával, vagy spenóttal. Helyezd mindezt egy előmelegített, teljes kiőrlésű tortillába. Ez után szórj rá némi zsírmentes cheddar sajtot, végül pedig adj hozzá egy kis salsa szószt, mielőtt összecsomagolnád a tésztát.

 

+1 Mandula gyümölcsökkel

Egy másik ízletes, menet közben is ehető reggeliért keverj össze néhány egész, nyers mandulát és egy kis adag alacsony glikémiás indexű gyümölcsöt (ez lehet néhány erdei gyümölcs, egy barack, egy alma vagy akár egy narancs). A mandulák rostjai és egészséges, egyszeresen telítetlen zsírsavai segítenek jóllakott maradni, míg a gyümölcsök további rostokkal és édes ízzel gazdagítják majd reggelidet, természetesen hozzáadott cukrok nélkül.




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Kapcsolódó tartalmak:

További cikkek ebben a témában

Diabétesz szakszótár

Glikémiás index (GI)

A táplálékok sorrendjét jelenti 0-tól 100-ig a vércukorszintre gyakorolt hatás alapján.... Tovább

Glycogenolysis

A glycogén lebontása glukózra Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Cukormentes étlap a szálloda éttermében - Egészségtudatos szolgáltatásokat, több vendég! Cukormentes étlap a szálloda éttermében - Egészségtudatos szolgáltatásokat, több vendég!
Kínálj cukormentes fogásokat a szállodai étteremben, vonzz több egészségtudatos vendéget...
Az ápolói munka legnagyobb kihívásai: ezzel néznek szembe nap-mint-nap az egészségügyben Az ápolói munka legnagyobb kihívásai: ezzel néznek szembe nap-mint-nap az egészségügyben
Az ápolói munka nap-mint-nap komoly fizikai és mentális kihívásokkal jár. Tudd meg, milyen...
5 gyakori hiba, amit egy friss cukorbeteg elkövet 5 gyakori hiba, amit egy friss cukorbeteg elkövet
A diagnózis után hirtelen rengeteg információ zúdul rád: mit ehetsz, mikor kell mérned a...
Hogyan mérjük meg a cukrunkat diszkréten étteremben? Hogyan mérjük meg a cukrunkat diszkréten étteremben?
Ha cukorbetegséggel élsz, a vércukorszint rendszeres ellenőrzése az életed része, akár...
Egyre több településen van bajban a háziorvosi rendelés: egyre kevesebb az orvos Egyre több településen van bajban a háziorvosi rendelés: egyre kevesebb az orvos
A háziorvosi ellátás hiánya egyre több településen okoz problémát Magyarországon. A...
Hogyan zajlik a sérv műtét és mire számítsunk? Hogyan zajlik a sérv műtét és mire számítsunk?
A sérv gyakran fájdalommal és mozgáskorlátozottsággal járó állapot, amely sokak életét...
Utazás cukorbetegként: hogyan készülj fel? Utazás cukorbetegként: hogyan készülj fel?
Cukorbetegként az utazás különös előkészületeket igényel, különösen, ha szállodában...
Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el? Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el?
Indulj el sikeresen dietetikusként! Tippek a pályakezdéshez, álláskereséshez,...
Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással? Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással?
Cukorbetegként a fogszuvasodás kezeletlenül súlyos szövődményeket okozhat, mint a...
 Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára Ezek a legjobb sportok cukorbetegek számára
A cukorbetegséggel élők számára kiemelten fontos a rendszeres testmozgás, hiszen nemcsak a...
címkék: 2-es típusú cukorbetegség, egészséges életmód, étkezés, diéta