1.Írd le a céljaidat
Határozz meg valóban okos célokat. Ez azt jelenti, hogy specifikus, értelmes, elérhető, releváns, időhöz kötött, értékelhető és módosítható legyen. Az értékelés és az újraigazítás szükséges ahhoz, hogy megtudd, hogyan tudod legyőzni a kihívásokat és elérni céljaidat.
2. Koncentrálj egy új szokásra
Az egészséges életmód sokrétű és összefügg. Könnyű, ha egyszerre sok új dolgot akarunk kipróbálni, és végül nem érünk el semmit. Éppen ezért fontos, hogy válassz egy új szokást, amelyet el akarsz érni, mielőtt újat adsz a listához. Ha sok célod van, sokfelé elvisznek téged. Tehát összpontosítsd az akaraterődet egy célra, hogy nagyobb esélyed legyen a sikerre.
3.Bontsd le kis lépésekre
Válaszd ki, hogy először a legkönnyebb feladatot végezed el. Kipróbálhatod a Pomodoro technikát, ahol minden feladathoz beállítasz egy időzítőt, hogy ütemesen haladhass. Amikor elkezded, törekedj a feladat befejezésére. Ez a munka beosztás később is bejöhet, ha kialakul a szokás. Sokszor többet érünk el vele, mint amire számítottunk.
4. Gyakorold az 5 másodperces szabályt
A tanulmányok azt mondják, hogy ha valamit meg akarsz tenni, tedd meg 5 másodpercen belül. Ha nem teszed, agyad megöli az ötletet a halogatás, a túlgondolkodás, a túlterheltség vagy a fáradtság miatt.
5. Vállalj legalább 30 napot
Az 1950-es években Dr. Maxwell Maltz megfigyelte, hogy pácienseinek 21 napba telt, mire új változásokat fogadtak el testükben. Egy Phillippa Lally által végzett tanulmányban azonban azt mondta, hogy 66 napba telt, mire egy viselkedés megszokottá és természetessé vált. Ha szokást szeretnél kialakítani, akkor következetesen meg kell próbálni legalább egy hónapig ragaszkodni a viselkedéshez. Ne aggódj, egy-két nap kihagyás nem befolyásolja a folyamatot.
6. Jutalmazd meg magad!
Helyezd a szórakozást az egészséges életmód kihívásába azzal, hogy megjutalmazod magad. Megjutalmazod magad egy ruhával, könyvvel, lazulós filmes estével vagy bármivel, amire régóta vágysz.
Az egészséges életmód kialakítására való motiválás titka ebben a három szóban rejlik: emlékeztető, rutin és jutalom. Ez a rendszer megkönnyíti a szokások kialakítását.