Vércukormérők, amik leváltják a naplózást
Miben különböznek ezek a vércukormérők? Miért jobbak vagy rosszabbak? Miben segítenek a cukorbetegnek?
A válasz a modern technikában rejlik. A kezdetektől fogva a cukorbetegeknek naplót kell(ene) vezetniük a cukorértékeikről a beadott inzulin mennyiséggel együtt. Viszont ez a mai társadalomnak eléggé megterhelő, mivel mindenki rohan, egy vércukormérés is 2 pillanat és megyünk tovább a dolgunkra. Sok cukorbetegnek így több napot, esetleg hónapot kell lenaplóznia mielőtt megy a 3 havi kontrollra a diabetológusához. A másik tényező, amiért a naplózást elavultnak tartják az az, hogy nem ad teljes képet a cukorbeteg cukorértékeiről. A napló magában hordozza azt a veszélyt is, hogy a beteg nem írja be az összes cukrát, csak a jobbakat, vagy nem ír be elég információt, mert túl kevés a hely számára. Tehát összegezve a legfontosabb, hogy ezek a vércukormérők gyorsítják az életünket és pontosabb kezelést tudnak összeállítani az orvosok, hisz komplexebb kép tárul eléjük rólunk és a cukrunkról.
Felmerül a kérdés sokakban, hogy mégis milyen Bluetooth-os vércukormérőt vegyen, változtat-e pontosságán?
A válasz ezekre a kérdésekre a legegyszerűbb, hisz azt kell választani, ami a legjobban megtetszik, főleg ha valaki hosszú évek óta cukorbeteg annak, amúgy is van kedvenc, jól bevált márkája, amitől nem szívesen válik meg. A mérések pontosságán nem változtat, maximum annyin, hogy a telefonra/számítógépre átvitt mért adatok néha nem csak egy tizedesjegyig, hanem második tizedesjegyig is megjelennek. Természetesen ezen nem múlik az inzulin vagy a gyógyszer mennyisége és adagolása, de érdekes újítás ez is.
Dcont Nemere vércukormérő
A 77 elektronika által forgalmazott vércukormérő készüléket lehet számítógéppel és telefonnal is összekötni és feltölteni az adatokat a saját napló programjába. Ezen kivűl a hipoglikémia kialakulásának veszélyét is elemzi és a HbA1c tartományt is megbecsüli. Állami támogatás jár a tesztcsíkra, természetesen azoknak, akik erre jogosultak.