A teljes magvak csökkenthetik a cukorbetegség kockázatát
Miközben rámutatott arra, hogy amikor az emberek alacsony zsírtartalmú étrendet alkalmaznak, a zsírt általában alacsony minőségű vagy finomított szénhidrátokkal helyettesítik, Dr. Bhupathiraju csapatával együtt felfedezte, hogy a telített zsírok 5% -ának helyettesítése, az alacsony minőségű szénhidrátok (finomított gabonafélék, burgonya és magas cukortartalmú ételek) a 2-es típusú cukorbetegség magasabb kockázatával jártak. Másrészt a telített zsírok energiájának 5% -ának helyettesítése kiváló minőségű szénhidrátokkal (teljes kiőrlésű kenyér, barna rizs, árpa, quinoa és rozs) alacsonyabb kockázattal járt. Más makrotápanyagok helyettesítése nem volt összefüggésben a 2-es típusú cukorbetegség kockázatával. Amikor azonban a jó minőségű szénhidrátok helyettesítik a többszörösen telítetlen zsírt, transzzsírt, állati fehérjét vagy növényi fehérjét, a 2-es típusú cukorbetegség kockázata csökkent.
Dr. Bhupathiraju a megállapításokat a következőképpen foglalta össze: "Amikor az egyének alacsony zsírtartalmú étrendet fogyasztanak, a helyettesítő tápanyag szinte mindig alacsony minőségű vagy finomított szénhidrát, amely tanulmányunk szerint a 2-es típusú cukorbetegség magasabb kockázatával jár." Az új tanulmány szerint "a szénhidrát minősége számít". Kim Braun, PhD vezető kutató elmondta: „Ezek az eredmények kiemelik annak fontosságát, hogy megkülönböztessük a magas és alacsony minőségű forrásokból származó szénhidrátokat a cukorbetegség kockázatának vizsgálatakor. Hasonló tanulmányok készítése különböző társadalmi-gazdasági háttérrel, etnikummal és életkorral rendelkező embereknél betekintést nyújt abba, hogy ezek a megállapítások mennyire alkalmazhatók más csoportokra. "
A kiváló minőségű szénhidrátok főleg a teljes kiőrlésű élelmiszerekben találhatók, amelyek közé tartozik a barna rizs, a zabpehely, a teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér és tészta, a hajdina, a rozs, a bulgur, a quinoa és az árpa. Ezekben az ételekben általában nagyobb a rostmennyiség, valamint olyan fontos tápanyagok, mint a vas, a kálium, a magnézium és a B-vitamin.