Édesítőszerek tárháza
Manapság rengeteg mindent hallani az édesítőszerekről, mivel a fellelhető édesítők száma végtelen és szinte naponta hallunk újabb és újabb lehetőségekről. Viszont bajban vagyunk azzal, hogy valóban eldöntsük kell-e ez nekünk, vagy jót tesz-e a szervezetünknek, és egyáltalán fogyaszthatjuk-e cukorbetegként?! Az édesítőszer téma olykor nagyon megosztó, mivel van, aki a mesterséges és van, aki a természetes édesítőszerekre esküszik. Sokak szerint függőséget okoznak a mesterséges édesítők, míg mások szerint a természetes édesítők egyáltalán nem gazdaságosak, mivel édesítő erejük nem olyan jó.
Na, de mi a helyzet egyáltalán az édesítőkkel? Mi az a természetes és mesterséges édesítő? Mi a különbség? Tényleg az egyik jobban édesít, mint a másik?
Ezek miatt a kérdések miatt soroljuk fel mostani leggyakoribb édesítőket, amiket diabéteszes emberek is fogyaszthatnak. Azt mondhatjuk, hogy a jelenleg legnépszerűbb édesítő a piacon még mindig az aszpartám, amit a 20. század óta fogyaszt a társadalmunk.
Sajnos a telített piac miatt néha azok sem tudják milyen lehetőségeik vannak, akiknek pont szükségük lenne rá, hogy tisztában legyenek vele, vagyis a cukorbetegnek. Fontos megemlíteni, hogy amikről írunk azok nem cukorpótlók, hanem édesítőszerek. A cukorpótlók leginkább a diétázóknak vagy azoknak ajánlott, akik cukrot ha nem is fogyasztanak, de valamilyen édes ízt szeretnének a kávéjukban vagy a napi süteményben érezni. Ide tartozik a sok diabetikus édességben megtalálhatü fruktóz vagyis más néven a gyümölcscukor, amely jelentősen édesebb a cukornál, viszont hasonló reakcióval válaszol rá a szervezet. Ezért javasolt a cukorbetegnek ezt is elkerülni illetve azokat a termékeket is, amiket ezzel édesítenek, mivel elég olcsó alapanyag, ezért használják nagy szeretettel a cégek bele se gondolva, hogy ezzel semmivel se lesz jobb a diabéteszeseknek.