Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. További részletek itt!

5 tipp, hogyan érezd magad jól tavasszal is!

Diabetes Portál


Szerző: Puskás Rékka


5 tipp, hogy jól érezd magad a bőrödben!

Itt a tavasz, hamarosan állandósul a jó idő, megújul a természet, úgyhogy itt az ideje annak, hogy te is megújulj, és elkezd igazán jól érezni magad a bőrödben! Ez alól még az sem mentesíthet, ha cukorbeteg vagy! És hogy mindehhez mire van szükséged, különösen a mostani, vészterhes időkben? Íme 5 egyszerű tipp, amivel újjászülethetsz te is!

Hogyan érezheted magad csúcsformában, akkor is, ha cukorbeteg vagy?

5 tipp, hogy jól érezd magad a bőrödben!

1. Tavaszi láz, felfrissülés, megújulás

 

Itt az ideje a tavaszi nagytakarításnak, és a ház rendbetétele nem fejeződik be azzal, hogy reggelente beveted az ágyadat. Próbáld meg felszámolni az otthoni általános rendetlenséget is, de legalábbis igyekezz minimalizálni azt. Kutatások bizonyítják, hogy a tapasztalatok boldogabbá tesznek bennünket, mint az anyagi javak. Ezért aztán ahelyett, hogy mindenféle tárgyakkal veszed körül magad, csak azokat tartsd meg, amelyek valóban fontosak a számodra, valamilyen különleges emléket, jelentést hordoznak, a felesleges holmiktól pedig szabadulj meg!

 

Amikor takarítasz, győződj meg róla, hogy alaposan letörlöd és átporszívózod a tárgyakat és a szobákat, ezzel is csökkentve a szennyező anyagok jelentette kockázatokat – gondolj csak a porra, vagy a penészre, különösen azokban a hónapokban, mikor amúgy is jobban le van gyengülve az immunrendszerünk. Ezért aztán a takarítás javítja a légzést, csökkenti a szívbetegségek kockázatát, és csökkenti a stresszt, miközben egy alacsony fizikai aktivitású tevékenység. Az ismétlődő feladatok, melyeket szinte rutinból kell végezni mindenfajta gondolkodás nélkül segít abban, hogy az agyad ne összpontosítson minden másra, ami egyébként foglalkoztat. Ha még tovább szeretnéd csökkenteni a stressz szintjét, akkor próbálj ki nyugtató illatanyagot tartalmazó tisztítószereket. Ilyen illatok például az eukaliptusz, vagy a levendula. Ha pedig unalmasnak találod a házimunkát, találd meg a módját, hogyan dobhatod fel – például a kedvenc zenéiddel!

 

2. Miért Low-GI, azaz alacsony Glikémiás Index?

 

A cukorbetegeknek – és a cukorbetegség előtt álló embereknek – az elfogyasztandó étel kiválasztásakor elsősorban azt a tényezőt kell figyelembe venniük, hogy az elfogyasztott ételekben lévő szénhidrátok mennyisége hogyan befolyásolja a vércukorszintet. Hogy ez hatékonyan működjön, kulcsfontosságú a Glikémiás Index, azaz GI használata. Az 55-ös, vagy annál alacsonyabb GI-vel rendelkező ételeket alacsony GI-nek, az 59-69 közöttit közepes (medium) GI-nek, míg a 70-nel, vagy többel rendelkezőket magas GI-nek minősítik.

 

Egy kutatás megállapította, hogy az egészséges, alacsony GI-tartalmú ételekből álló étrendek a leghatékonyabbak. Az alacsony GI-tartalmú ételek a vércukorszint alacsonyabb emelkedését eredményezik az élelmiszer-fogyasztás után, ami összeségében javítja a vércukorszint-szabályozást, csökkenti az étvágyat és elősegíti a fogyást.

 

A cikknek itt még nincs vége, lapozz a következő oldalra a folytatásért, hogy megtudd, mi mindent tehetsz még annak érdekében, hogy igazán jól érezd magad a bőrödben!




Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Kapcsolódó tartalmak:

További cikkek ebben a témában

Diabétesz szakszótár

Szabadgyökök

A szabadgyökök nagyon reakcióképes molekulák vagy atomok, amelyek rombolják a... Tovább

Dupuytren kontaktúra

Cukorbetegségben gyakrabban fellépő, operálható kézelváltozás, melynél a tenyér... Tovább

Tovább a lexikonra

Hasznos volt számodra ez a cikk?

Mondd el mennyire!

Szavazatok száma:

Átlagos értékelés: 0.0

Legfrissebb hírek

Cukorbetegség és a fogak: így jelezhetnek a korai szakaszban Cukorbetegség és a fogak: így jelezhetnek a korai szakaszban
Sokan nem is sejtik, hogy a szájüregük árulkodhat az általános egészségi állapotukról....
Cukormentes étlap a szálloda éttermében - Egészségtudatos szolgáltatásokat, több vendég! Cukormentes étlap a szálloda éttermében - Egészségtudatos szolgáltatásokat, több vendég!
Kínálj cukormentes fogásokat a szállodai étteremben, vonzz több egészségtudatos vendéget...
Az ápolói munka legnagyobb kihívásai: ezzel néznek szembe nap-mint-nap az egészségügyben Az ápolói munka legnagyobb kihívásai: ezzel néznek szembe nap-mint-nap az egészségügyben
Az ápolói munka nap-mint-nap komoly fizikai és mentális kihívásokkal jár. Tudd meg, milyen...
5 gyakori hiba, amit egy friss cukorbeteg elkövet 5 gyakori hiba, amit egy friss cukorbeteg elkövet
A diagnózis után hirtelen rengeteg információ zúdul rád: mit ehetsz, mikor kell mérned a...
Hogyan mérjük meg a cukrunkat diszkréten étteremben? Hogyan mérjük meg a cukrunkat diszkréten étteremben?
Ha cukorbetegséggel élsz, a vércukorszint rendszeres ellenőrzése az életed része, akár...
Egyre több településen van bajban a háziorvosi rendelés: egyre kevesebb az orvos Egyre több településen van bajban a háziorvosi rendelés: egyre kevesebb az orvos
A háziorvosi ellátás hiánya egyre több településen okoz problémát Magyarországon. A...
Hogyan zajlik a sérv műtét és mire számítsunk? Hogyan zajlik a sérv műtét és mire számítsunk?
A sérv gyakran fájdalommal és mozgáskorlátozottsággal járó állapot, amely sokak életét...
Utazás cukorbetegként: hogyan készülj fel? Utazás cukorbetegként: hogyan készülj fel?
Cukorbetegként az utazás különös előkészületeket igényel, különösen, ha szállodában...
Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el? Pályakezdő dietetikus - Hogyan indulhatsz el?
Indulj el sikeresen dietetikusként! Tippek a pályakezdéshez, álláskereséshez,...
Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással? Mi történik, ha cukorbetegként nem foglalkozunk a fogszuvasodással?
Cukorbetegként a fogszuvasodás kezeletlenül súlyos szövődményeket okozhat, mint a...
címkék: 1-es típusú cukorbetegség, 2-es típusú cukorbetegség, bulvár, színes hír, egészséges életmód