Egyszerű tippek az egészséges étrend összeállításához
Egészséges táplálkozás 3. tipp Nemcsak az a fontos, hogy mit, hanem hogy hogyan eszel
Az egészséges táplálkozás többet jelent annál, minthogy mi kerül a tányérodra – fontos az is, hogyan gondolsz az ételre. Az egészséges étkezési szokásokat meg lehet tanulni, és fontos, hogy lassíts a tempón, gondolj felelősségteljesen az ételre, és ne úgy állj az étkezéshez hozzá, hogy majd csak veszek valamit harapnivalót a tárgyalások között, vagy amikor a gyerekekért ugrom el.
Egyél többedmagaddal, amikor csak lehetőséged van erre. A társaságban elfogyasztott étkezéseknek számos szociális, és érzelmi szempontú kedvező hatása van – különösen a gyerekeknél – és egy egészséges étkezési szokásokra épülő étkezési minta kialakítását teszi lehetővé. A TV, vagy a számítógép előtti evés sokszor vezet gondolkodás nélküli túlevéshez.
Szánd rá az időt, hogy megrágd az ételt és kiélvezd az étkezéseket. Lassan rágd meg az ételt, minden falatot megízlelve. Hajlamosak vagyunk szinte rohanvást enni, elfelejtve, hogy figyeljünk az ízekre, és kiérezzük az ételek zamatát, textúráját a szánkban. Élvezd az evés örömét.
Figyelj a testedre. Kérdezd meg magadtól, hogy vajon valóban éhes vagy-e, vagy inkább csak szomjas, és elég egy pohár víz is. Étkezések közben hagyd abba még akkor az evést, mielőtt telítettséget éreznél. Valójában ugyanis az agyadnak szüksége van néhány percre ahhoz, hogy jelezze a testnek – elég volt, tehát érdemes lassan enni.
Egyél reggelit, és egyél kisebb adagú ételeket a nap folyamán. Egy egészséges reggeli beindítja az anyagcserédet, és ha egészséges, kis adagokat eszel a nap folyamán (inkább mint a szokásos, napi háromszori nagy étkezés) ez mozgásban tartja az anyagcserédet, és energiával tölt fel.